Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 15-08-13, 12:12   #1
PrasleaCelVoinic

Stage 1
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 15
Default Achizitie Masina SH Germania

1. Sper ca am postat unde trebuie ... daca nu rog adminul sa-mi mute postul
2. Vreau sa-mi iau din Germania dintr-un parc auto o masina si 2 lucruri ma intereseaza cartea service si sa nu fie furata
Despre cartea service stiu ca : a.) trebuie sa aiba toate foile
b.) stampilele si fie de la service uri diferite
c.) pasta pixului de la prima verificare sa se cunoasca ca e veche si nu proaspata ca la ultima fila

Ce ma intereseaza e CUM POT SA AFLU DACA MASINA NU E FURATA ???
PrasleaCelVoinic is offline   Reply With Quote
Old 15-08-13, 16:36   #2
PrasleaCelVoinic

Stage 1
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 15
Default Re: Achizitie Masina SH Germania

Quote:
Originally Posted by PrasleaCelVoinic View Post
1. Sper ca am postat unde trebuie ... daca nu rog adminul sa-mi mute postul
2. Vreau sa-mi iau din Germania dintr-un parc auto o masina si 2 lucruri ma intereseaza cartea service si sa nu fie furata
Despre cartea service stiu ca : a.) trebuie sa aiba toate foile
b.) stampilele si fie de la service uri diferite
c.) pasta pixului de la prima verificare sa se cunoasca ca e veche si nu proaspata ca la ultima fila

Ce ma intereseaza e CUM POT SA AFLU DACA MASINA NU E FURATA ???
Am uitat sa spun ca am mai luat 1 din Germania o astra printr-un pocait mi-a adus-o in curte i-am dat banii si multa sanatate mi-a scos omu numere provizorii , el a fost la politie Nici la nemti nu exista asa ceva(am mers cu ea 2 ani si nicio problema am avut carte service timbru la usa masina avea 223.000 si nu consuma 1 gram de ulei etc ) da' nu mai dau de el . . .

Last edited by PrasleaCelVoinic; 15-08-13 at 16:42.
PrasleaCelVoinic is offline   Reply With Quote
Old 15-08-13, 17:35   #3
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Achizitie Masina SH Germania

Quote:
Originally Posted by PrasleaCelVoinic View Post
1. Sper ca am postat unde trebuie ... daca nu rog adminul sa-mi mute postul
2. Vreau sa-mi iau din Germania dintr-un parc auto o masina si 2 lucruri ma intereseaza cartea service si sa nu fie furata
Despre cartea service stiu ca : a.) trebuie sa aiba toate foile
b.) stampilele si fie de la service uri diferite
c.) pasta pixului de la prima verificare sa se cunoasca ca e veche si nu proaspata ca la ultima fila

Ce ma intereseaza e CUM POT SA AFLU DACA MASINA NU E FURATA ???
nu este obligatoriu sa fie stampilele de la service-uri diferite....acum depinde ce an de fabricatie cauti si cate revizii au fost facute in reprezentanta...daca masina este din 2000 si are 300.000 km,ai dreptate nu pot fi toate stampilele la fel....
__________________
OPEL ASTRA GTC 1.9 CDTI OPC LINE 2-2008----SOLD!!!
OPEL VECTRA C 3.0 CDTI-2007--SOLD!!
OPEL ASTRA J 1.7 CDTI-2011--SOLD!!!
alex.panciu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -