Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 05-08-13, 13:31   #1
N3n3a

Stage 5
 
N3n3a's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 559
Default masina Germania

salutare tuturor, am luat decizia de a lua o masina din germania, am gasit un Audi a4 chiar foarte frumos in bani relativi putini, am vorbit cu omul prin mailuri si am ajuns la o intelegere sa ne intalnim in Munchen, dar nu inainte de a face un transfer de bani intr-o locatie din Munchen (adica prietena mea sa imi trimita banii din romania catre germania si sa ii pot ridica doar eu) si sa ii arat dovada ca am facut transferul ca sa fie sigur ca am sa vin sa vad masina. Eu va spun sincer nu am mai auzit de o astfel de metoda, va rog sa ma sfatuiti ce sa fac, is intr-o mare dilema. multumesc anticipat.

acesta e mailul primit de la el:

Hallo,
Ich sehe, dass Sie meinen Vorschlag nicht verstand.
Tut mir Leid, aber für uns ist es ein sehr hohes Risiko, und ich glaube nicht an Worte.
Ich will kein Geld im Voraus! Ich will kein Geld von Ihnen, bevor Sie das Auto sehen. Dies ist nur eine Sicherheit für mich und für Sie, dass wir uns treffen.
Wenn Sie nicht verstehen, wie die Geld Transfer machen, werde ich wieder erklären.
Ihre Frau ( oder einer Ihrer Freunde ) geht an ein Geld Transfer Standort in Ihrer Stadt und machen einen Geld Transfer für Sie.
Wenn Sie nicht wissen, wo ist ein Geld Transfer Standort, Ich kann für einen Standort suchen in Ihrer Nähe.
Ihre Frau ist der Absender des Geldes, und Sie sind der Empfänger.
Dies ist ein Geld-Transfer-Service, wo Sie können das Geld sofort überweisen. Sie brauchen kein Bankkonto, um diese Geld Transfer zu machen.
Meine Frau macht eine Geld Transfer mit der gleichen Menge Geld und ich bin der Empfänger von diesem Geld Transfer in Deutschland.
Wenn wir in der Hotellobby treffen, wir gehen zusammen an einem Geld Transfer Standort, und wir nehmen der Geld.
Wenn deine Frau machen nicht die Geld Transfer, meine Frau und ich nicht in Deutschland kommen. Ich hoffe, dass Sie dies verstanden haben, denn ich will nicht verhandeln.
Ich erwarte Ihre Antwort mit Ihrer Entscheidung.
__________________
N3n3a is offline   Reply With Quote
Old 05-08-13, 20:51   #2
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: masina Germania

Eu zic sa treci la alta masina. Nici un prieten care aduce masini de dincolo nu s-a intalnit cu asa ceva la sute de masini aduse.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 05-08-13, 21:53   #3
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: masina Germania

Cum ar fi sa i trimiti banii , ii faci si dovada ca banii s au trimis si ala sa si faca un buletin cu numele tau si ridica banii linistit .Nu inteleg cum in 2013 inca mai aveti dubii cu astfel de escrocherii ieftine .
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 06-08-13, 13:13   #4
N3n3a

Stage 5
 
N3n3a's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 559
Default Re: masina Germania

Quote:
Originally Posted by KAY_ View Post
Cum ar fi sa i trimiti banii , ii faci si dovada ca banii s au trimis si ala sa si faca un buletin cu numele tau si ridica banii linistit .Nu inteleg cum in 2013 inca mai aveti dubii cu astfel de escrocherii ieftine .
mi-am dat seama din prima ca e o smecherie la mijloc, in primul rand ca masina arata prea bine ca sa fie adevarata, iar doi cand a zis de transfer, dar am vrut sa va intreb pentru ca eram curios, ce golanie ar fi putut sa fie la mijloc? m-am gandit si eu la varianta cu buletinul. oricum dupa ce i-am zis pas am primit mail de la mobile ca sa am grija ca e posibil sa fie escrocherie.
N3n3a is offline   Reply With Quote
Old 06-08-13, 13:44   #5
lexw

Stage 5
 
lexw's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 309
Default Re: masina Germania

Trimiți banii cu WesternUnion, îi arăți acea dovadă, el vede acel cod și se duce și ridică banii.
lexw is offline   Reply With Quote
Old 06-08-13, 16:55   #6
N3n3a

Stage 5
 
N3n3a's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 559
Default Re: masina Germania

Quote:
Originally Posted by lexw View Post
Trimiți banii cu WesternUnion, îi arăți acea dovadă, el vede acel cod și se duce și ridică banii.
nu am trimis pana acu si nici nu am primit, dar nu ar trebui sa arati un act de identitate ceva? sau te duci si ii poti scoate doar cu codul ?
N3n3a is offline   Reply With Quote
Old 06-08-13, 21:47   #7
lexw

Stage 5
 
lexw's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 309
Default Re: masina Germania

Eu cum am primit până acum mergeam doar cu codul sau trimiteam pe cineva cu acel cod și ridica banii.
lexw is offline   Reply With Quote
Old 07-08-13, 21:17   #8
N3n3a

Stage 5
 
N3n3a's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 559
Default Re: masina Germania

Quote:
Originally Posted by lexw View Post
Eu cum am primit până acum mergeam doar cu codul sau trimiteam pe cineva cu acel cod și ridica banii.
am inteles, uite ca lucrul asta nu il stiam, bine ca nu am pus "botul"
N3n3a is offline   Reply With Quote
Old 15-08-13, 10:33   #9
kosfunny

Stage 3
 
kosfunny's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 124
Default Re: masina Germania

Eu nu inteleg cum de un roman poate pune botul la asa ceva. Anunturile cu masini bune la preturi incredibile sunt momeli intinse naivilor din vest dar se pare ca si in est are cine sa muste.
__________________
Consultanta daune auto si asistenta despagubiri

http://amdauna.ro
kosfunny is offline   Reply With Quote
Old 21-08-13, 10:15   #10
sunblease7

Stage 5
 
sunblease7's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 336
Member of:
[Super Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
[Colectionar Machete]
Default Re: masina Germania

ala 100% nu e neamt ;p super alambicata povestea .. oricum, poate da de gandit si altora, mai creduli
sunblease7 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -