Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 08-07-13, 19:21   #1
scutarovik
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 0
Default Sfat auto 1000-2000 Euro

Salutare tuturor!

Am luat recent permisul auto si trebuie sa invat sa conduc. Exista vreo varianta de masina sub 2000 de euro care sa nu necesite investitii majore? Masini sunt multe pe situri de vanzari la suma asta dar ....
Am facut putin research si am gasit :
Ford Ka (destul de multe sub 2000 de euro )
Opel corsa C ( cu motorizare 1.0)
Fiat Punto
Voi ce ati recomanda?
Orice sfat/parere este binevenita. Multumesc frumos!
scutarovik is offline   Reply With Quote
Old 09-07-13, 00:28   #2
TR 69 CRS

Stage 4
 
TR 69 CRS's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 251
Default Re: Sfat auto 1000-2000 Euro

Opel Corsa
TR 69 CRS is offline   Reply With Quote
Old 11-07-13, 21:32   #3
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Sfat auto 1000-2000 Euro

Quote:
Originally Posted by scutarovik View Post
Salutare tuturor!

Am luat recent permisul auto si trebuie sa invat sa conduc. Exista vreo varianta de masina sub 2000 de euro care sa nu necesite investitii majore?
Pai la scoala de soferi nu te-au invatat sa conduci? Unii s-au "urcat" direct pe TIR-uri la 20ani, altii nu invata sa conduca nici la 50

Eu zic sa iei in calcul doar masini Euro2, asta e singura ta sansa la banii astia, ca sa o si inmatriculezi si sa fie si o masina decenta. Masini bune ar fi si cele Euro3, te-ai incadra cu banii la multe masini bune(solenza, cielo, matiz, logan, etc) dar te va rupe inmatricularea.

Asa ca iti raman: Fiat Punto, Opel Corsa, poate vreun Golf4 dinainte de 2000, Golfuri3, Fiat Marea, Polo, unele masini asiatice etc
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 13-07-13, 00:24   #4
Ciumpy94

Stage 2
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 67
Default Re: Sfat auto 1000-2000 Euro

Masina pe Bulgaria te intereseaza?:P
Ciumpy94 is offline   Reply With Quote
Old 23-07-13, 14:50   #5
darktemplar
Toyota Driver

Stage 4
 
darktemplar's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Member of:
[Toyota]
Default Re: Sfat auto 1000-2000 Euro

din ce ai enumerat tu Opel Corsa e alegerea cea mai cuminte...
Ford K n-ar fi o masina rea daca nu ar rugini infiorator( in special in jurul capacului de la rezervor); de la ford cred ca te-ai putea orienta si spre fiesta...cam aceeasi mecanica dar o coaja mai putin predispusa la putreziri timpurii
de la Fiat as alege mai degraba Brava/Bravo, Mareea
as lua in considerare si Renault Twingo, Mazda 323f BA sau C, Citroen Xara, Hyundai Accent precum si Hyundai Coupe daca nu te deranjeaza niste costuri de exploatare o idee mai mari;
__________________
Arguing on a forum is like runing on special olympics: even if you win, you're still retarded
darktemplar is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -