Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 04-07-13, 09:22   #1
Stefa

Stage 4
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 183
Default VW Passat an 2006+

Salut baieti. Am si eu o nedumerire legata de Passat-urile dupa 2006(nu stiu care sunt, b7..?), am inteles ca in mare parte, motoarele 2.0 TDI 140CP au ceva probleme cu injectoarele. Incerc sa-mi achizitionez un Passat dupa anul asta, mai exact unul 2.0 TDI, insa tot timpul parca ma trage ceva in spate cand ma gandesc la problema cu injectoarele.

Am gasit o masina, si baiatul spune ca a schimbat toate injectoarele nu stiu de cat timp la masina... Intrebarea mea este: Sub ce circumstate sunt nevoit eu sa le schimb daca achizitionez masina? Risc s-o cumpar si dupa sa schimb din 5 in 5 luni injectoarele? Si ce ar trebuii sa evit?


Si daca mai stiti, cam ce "bube" au Passat-urile astea dupa 2006, pana in 2010 cred..?

Puteti sa-mi recomandati o alta masina pana in 7000 E, diesel, dupa 2006/7 ?
Stefa is offline   Reply With Quote
Old 04-07-13, 10:01   #2
shitenn

Stock
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 9
Default Re: VW Passat an 2006+

Skoda 2, km putin, mentenanta ieftina, consum foarte mic
shitenn is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -