Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 22-06-13, 21:28   #1
exilon

Stage 1
 
Join Date: May 2013
Posts: 14
Default Sfat achizitie auto

Salut, ce ma sfatuiti sa cumpar intre o Honda Accord 2008-2010, o Mazda 6 2008-2010 si un VW Passat 2008-2010 toate 3 diesel, pana in 12.000 ? As vrea sa-mi spuneti care e mai fiabila, si ce probleme apar pe parcurs la toate 3
exilon is offline   Reply With Quote
Old 22-06-13, 23:43   #2
DiDiX

Stock
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 6
Default Re: Sfat achizitie auto

Quote:
Originally Posted by exilon View Post
Salut, ce ma sfatuiti sa cumpar intre o Honda Accord 2008-2010, o Mazda 6 2008-2010 si un VW Passat 2008-2010 toate 3 diesel, pana in 12.000 ? As vrea sa-mi spuneti care e mai fiabila, si ce probleme apar pe parcurs la toate 3
De bmw te feresti ?
DiDiX is offline   Reply With Quote
Old 23-06-13, 00:12   #3
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Sfat achizitie auto

Honda clar, e superba interior exterior, e honda deci e antiglont la fiabilitate, o singura problema o sa ai, nu o sa gasesti accord din 2009 diesel sub 13.000 de euro.
passat-ul eu nici nu l-as lua in considerare, e lipsit de orice personalitate, are o suspensie foarte rigida si motoarele diesel sunt bune doar la facut prieteni printre mecanicii care le repara saptamanal, din 4 cunostiinte cu passat 3 cu 2.0 au schimbat injectoarele (unul dintre ei de doua ori) iar cel de-al 4lea cu 1.9 e la a doua volanta schimbata, plus ca plasticul de toata jena de la interior pe mine ma zgarie pe nervi, singurul avantaj e ca e foarte comun gasesti piese la dezmembrari
daca doar pe astea 3 le vrei atunci ia-ti mazda, e o masina de compromis, sunt destul de rare nu stiu cat de multe raspunsuri o sa primesti in legatura cu fiabilitatea lor dar e mult sub bugetul tau si iti permiti sa achizitionezi una mai ingrijita nu pe cea mai ieftina pe care o gasesti
si eu ti-as sugera sa te uiti si la bmw si mercedes daca nu ai o problema cu tractiunea spate
__________________
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 23-06-13, 11:00   #4
exilon

Stage 1
 
Join Date: May 2013
Posts: 14
Default Re: Sfat achizitie auto

Si BMW-urile sunt masini foarte bune, dar nu prea imi plac la interior... Poate as alege un seria 5 de prin 2007... Cred ca o sa mai pun ceva bani si o sa-mi cumpar o Honda, am inteles ca motoarele-s foarte bune, iar service-urile nu prea au Honde pe acolo, deci sunt foarte bune, ca sa nu mai zic de aspectul placut si acel "ceva" pe care multi zic ca-l au....
exilon is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -