Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 17-05-13, 13:25   #1
KeMS

Stage 2
 
KeMS's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 30
Talking Ce masina sa-mi cumpar?

Salut,am si eu o problema...as vrea sa-mi cumpar o masina in jur de 2mii300 euro,si nu sunt lamurit cam ce as putea sa-mi iau.Eu ma gandeam sa aleg intre Honda civic ej9,honda civic eg5,polo 6n2 sau golf 3.In pretul acesta cam astea ar fi masinile cat de cat bune.Voi ce ziceti? Cine are una dintre aceste masini,sa-mi zica o parere? Sau alte masini?
KeMS is offline   Reply With Quote
Old 21-05-13, 00:30   #2
KeMS

Stage 2
 
KeMS's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 30
Default Re: Ce masina sa-mi cumpar?

Nimeni?
KeMS is offline   Reply With Quote
Old 21-05-13, 01:03   #3
vlad300

Stage 5
 
vlad300's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 378
Default Re: Ce masina sa-mi cumpar?

eu as merge pe Polo 6n2. Mi se pare cel mai bun din toate cele de mai sus.
In primul rand ca este ieftin de intretinut si in al doilea rand ca este mai nou ca Golf III. Hondele au piese cam scumpe si cred ca mai usor gasesti niste piese la un Polo decat la o honda asa veche.
Polo 6n2 1.4 TDI daca vrei consum mic si fiabilitate * "The 1.4 TDI was considered the best in the range due to its reliability, fuel consumption, and relative power, for a small engine."
Sau Polo 6n2 1.6 4 in linie 16-valve 120 de cai varianta GTI :X pentru ceva mai sport.
vlad300 is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 23:54   #4
KeMS

Stage 2
 
KeMS's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 30
Default Re: Ce masina sa-mi cumpar?

6n2 TDI 75 cp,nustiu cat de "rapid" este pt un diesel cu 75cp,cat despre consum si fiabilitate si eu am auzit ca e bun....si eu caut GTI de 125cp,sau mai e 1.6 8v parca sau ceva de genu',care are 101cp.dar nu prea gasesc variantele astea.
KeMS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -