Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 11-03-13, 20:54   #1
catalins2
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 0
Default probleme la inmatriculare

Buna seara am cumparat o masina cu provienenta din franta de la o firma din Bucuresti , am facut r.a.r acolo ....am ajuns acasa am achitat toate taxele si intr-un final am depus dosarul pt inmatriculare ...aici supriza dupa ce am dat toate actele necesare + traducere contracte vanzare-cumparare franceze si certificatul masinii, functionara de la ghiseu imi zice ca ei au dubii in privinta actelor si vor sa faca vreificarea totala a tuturor documentelor din dosar. Intrebare se poate ca masina respectiva luata din franta sa fie aflata in vreun contract de leasing iar la noi in tara sa-i poti face carte de identificare sa poti trece r.a.r cu ea sa o inscrii in financiar si asa mai departe ? Aia de la politie nu au zis ca ar fi gasit-o cu vreo problema dar pun tot raul in fata , am contract vanzare cumparare intre mine si firma din romania , inca unul dintre firma din romania si ce-a din franta ...si inca un act intre firma care e propietar pe cartea masinii si firma care a luato din franta ..poate interveni vreo problema?! A mai intampinat cineva asemenea problema ?! Sau un sfat macar de la un cunoscator . Daca e nevoie de mai multe informatii in vederea actelor pot detalia fara probleme , Multumesc frumos.
catalins2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -