Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 14-02-13, 01:33   #1
gaby21buc

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 1
Default Salut baietii! HELP ME !

Nu stiu cum sa incep e prima oara cand postez , imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie!

Am gasit pe internet un Opel vectra C adus din Anglia de un Roman...este Neimatriculat
in Romania are numere de anglia pe el..

intrebarea mea este ce acte trebuie sa iau de la omu asta ca sa fiu sigur ca nu imi iau o mare teapa?

O pot inscrie in ro daca el nu a trecut-o?
Trebuie cumva propietaru din Anglia ca sa o pot trece pe numele meu?
O sa imi ceara fiscal ?la taxe si impozite ?


Mentionez ca mi-am mai luat o teapa cu prima mea masina un opel vectra a ( inscris in ro ) de la un tigan ,nu era propietar, nu am primit fiscal , ma amanat mereu cu fiscalu intr-un final am aflat de ce nu mi la dat ..el nu trecuse masina la impozit a mers asa cu ea , si ma gasit pe mine ala mai fraier./.. eu am ramas cu masina asa..

Ma puteti ajuta cu treaba asta ? Nu vreau sa iau iar o alta teapa..vreau sa stiu ce acte trebuie sa imi dea ca sa o pot sa o inscriu in Romania .Raman dator daca ma puteti ajuta! Salut

Last edited by gaby21buc; 14-02-13 at 01:58.
gaby21buc is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 14:23   #2
steffan
Ford Driver

Stage 5
 
steffan's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,206
Member of:
[FORD]
Default Re: Salut baietii! HELP ME !

de ce iti place tie sa te bagi la masini dubioase?
steffan is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 14:44   #3
gaby21buc

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 1
Default Re: Salut baietii! HELP ME !

Pentru ca este mai ieftina ....
gaby21buc is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 16:29   #4
gaby21buc

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 1
Default Re: Salut baietii! HELP ME !

Chiar nimeni?
gaby21buc is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -