Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 07-01-13, 00:19   #1
tedwardwx
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 0
Default Sfat achizitie 16.000E

Salut. Doresc sa fac achizitia in urmatoarele 2 luni, mai exact cam in perioada imediat urmatoare sesiuni si nu stiu cam ce sa aleg.

Eu ma gandisem la un Mercedes-benz CLS 350, pe la 13.000 pentru ca las 3.000 pentru taxe in Romania, sau un Audi A6.

cam intre Audi si Mercedes vreau sa ma axez, nu vreau A8 pentru ca-i prea mare pentru mine.

Mercedes Benz CLS 350

Audi A6

Sau mai bine recomandati-mi ce masina sa aleg de 16.000, bani in care sa ma pot incadra si cu taxele din Romania. Nu vreau sa-mi iau masina "smechera" si sa merg cu numere de Bulgaria, este exclus.
tedwardwx is offline   Reply With Quote
Old 10-01-13, 16:41   #2
ovidiumm
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 0
Default Re: Sfat achizitie 16.000E

Dar la un 530d de ce nu te gandesti? Cls-ul vrei sa ti-l iei diesel sau benzinar? Parere personala: La 13.000 nu prea vei gasi un cls bun, probabil cu foarte multi km. Mai bine iei un 530d E60 pana in 125k km, vei gasi pana in 13k suficiente modele. Daca as fi sa aleg intre modelele precizate mai sus, as alege CLS-ul pentru confort, lux si imagine. Mercedesuri bune cu carte service si istoric poti gasi si la AutoSchunn, in Arad (e dealer autorizat Mercedes) si astfel nu mai dai bani pe taxa de inmatriculare.
ovidiumm is offline   Reply With Quote
Old 10-01-13, 22:38   #3
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: Sfat achizitie 16.000E

Eu as alege intre A6 (cel nou), Peugeot 508, Vw Scirocco.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -