Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 27-12-10, 16:06   #1
mytzu0789
Opel Driver

Stage 5
 
mytzu0789's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,171
Member of:
[Opel]
Default Procedura Recarosare AUTO !!!

Buna ziua colegi de pe 4Tuning.... Am si eu o problema... la care mai nimeni nu mi-a putut raspunde... Concret !


Deci... sa o luam cu inceputul...

Am doua masini....

O Vectra A 2.0 16v SFI (cod motor C20XE) An fabricatie 1991 Inmatriculata pe Romania (Este vai capu ei... si la motor si la Caroserie)

&

O vectra A 2.0 16v SFI (Cod Motor C20XE) An fabricatie 1990 Inmatriculata pe BG (persoana fizica) (masina este Tzipla si la motor si la Caroserie)

Cea de RO este pe numele meu... si cea de Bg am contract de vanzare cumparare + procura

Akm incepe problema...... Se poate face recarosare?? daca da.... ce acte imi trebuie... am inteles ca imi trebuie doar o copie de pe cartea masini ... sa dovedesc ca masina nu este furata etc. si o factura de la service-ul unde am efectuat recarosarea....... ce acte mi-ar mai trebui? si cam la ce bani ma duce? cunoaste cineva un service unde se poate face factura mai ieftina?

astept pe cineva care a mai efectuat o recarosare "Legala" pt a ma sfatui. Va Multumesc. daca nu am fost foarte explicit... Dati-mi add la ID - Claudyo4you_baby pt a vorbi mai amanuntit. Multumesc

Respect for All !!!
mytzu0789 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 18:26   #2
mytzu0789
Opel Driver

Stage 5
 
mytzu0789's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,171
Member of:
[Opel]
Default Re: Procedura Recarosare AUTO !!!

Chiar nimeni nu stie? nu a mai facut ? .....
mytzu0789 is offline   Reply With Quote
Old 02-01-11, 22:51   #3
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Procedura Recarosare AUTO !!!

Date oficiale gasesti aici.
turbojack is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -