Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 11-02-12, 18:37   #1
apostol cristian

Stage 4
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 284
Member of:
[FORD]
[RENAULT]
Exclamation cum cumpar o masina din afara? !!!

Salutare,as vrea sa achizitionez o masina din afara,de preferat as vrea un audi a 6,motor 1.9 dar sa fie full in fine,masina urmeaza sa o gasesc...,Unde as putea gasi masini la preturi acceptabile afara?cam ce ar trebui sa fac cu actele?care este procedeul de a aduce o masina din afara de exemplu germania,si sa nu fiu tepuit ,si bine inteles sa o pot inscrie in tara,VA rog frumos sa ma ajutati Va multumesc!!!!
__________________
O vezi normala? Da DA Da Dar Zboara.............
apostol cristian is offline   Reply With Quote
Old 23-02-12, 20:04   #2
ms99ass

Stage 5
 
ms99ass's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,584
Default Re: cum cumpar o masina din afara? !!!

La masini de genul A6 nu exista dotari full fiindca multe se contrazic ca sa zic asa. Spre exemplu, la scaune, tapiteria poate fi material textil, piele, textil+piele etc. Multi samsari trec in anunt ,,full fara piele''. Pai stai un pic domle', masina are scaune sport cu reglaje electrice, incalzite dar nu are piele. O masina ce are piele, AC si 2 geamuri electrice e full in comparatie? [...] Sper ca ai prins ideea cu full-ul asta atat de des utilizat. Alegeti masina in functie de dotarile de care ai nevoie cu adevarat. Bafta!
Attached Files
File Type: doc Cum aduc o maşină din Germania.doc (306.5 KB, 74 views)
ms99ass is offline   Reply With Quote
Old 23-02-12, 21:57   #3
t88mkv41
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 0
Default Re: cum cumpar o masina din afara? !!!

Salut vreau sa cumpar o masina din Romania. Eu locuiesc in Spania si vreau sa imi cumpar o masina din tara dar nu stiu ce trebuie sa fac si ce imi trebuie.
t88mkv41 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-12, 07:50   #4
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: cum cumpar o masina din afara? !!!

Quote:
Originally Posted by apostol cristian View Post
Salutare,as vrea sa achizitionez o masina din afara,de preferat as vrea un audi a 6,motor 1.9 dar sa fie full in fine,masina urmeaza sa o gasesc...,Unde as putea gasi masini la preturi acceptabile afara?cam ce ar trebui sa fac cu actele?care este procedeul de a aduce o masina din afara de exemplu germania,si sa nu fiu tepuit ,si bine inteles sa o pot inscrie in tara,VA rog frumos sa ma ajutati Va multumesc!!!!
Vezi ca e destul de mare taxa la ce vrei tu 1000-1500 euro.
peter is offline   Reply With Quote
Old 24-02-12, 08:08   #5
OT101FLO

Stage 4
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 207
Default Re: cum cumpar o masina din afara? !!!

Quote:
Originally Posted by t88mkv41 View Post
Salut vreau sa cumpar o masina din Romania. Eu locuiesc in Spania si vreau sa imi cumpar o masina din tara dar nu stiu ce trebuie sa fac si ce imi trebuie.
Daca vrei sa iti cumperi o masina din romania trebuie sa ai cateva zile la dispozitie si nervi tari
OT101FLO is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 17:14   #6
apostol cristian

Stage 4
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 284
Member of:
[FORD]
[RENAULT]
Default Re: cum cumpar o masina din afara? !!!

mersi pentru ajutor,dap este destul de mare taxa dar nu gasesc a6,1.9 motor cu piele,,,si ce dotari vreau eu..ma gandesc poate gasesc afara,la un pret mai bunicel..fata de romania(6000 >)
apostol cristian is offline   Reply With Quote
Old 27-02-12, 06:54   #7
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: cum cumpar o masina din afara? !!!

Ce vrei tu se gaseste cam in aceasi bani din RO,numai ca o sa fie mai intretinut probabil.
peter is offline   Reply With Quote
Old 27-02-12, 14:52   #8
apostol cristian

Stage 4
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 284
Member of:
[FORD]
[RENAULT]
Default Re: cum cumpar o masina din afara? !!!

hmm a6,de an 2001> la pret de 5000 5000 si ceva?si sa aiba piele,si motor 1.9?eu nu am gasit nici macar la 6000 sau cel putin am gasit dar erau depre
olabile
apostol cristian is offline   Reply With Quote
Old 27-02-12, 16:40   #9
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: cum cumpar o masina din afara? !!!

Am cautat eu acum pe autovit si este unul la 6000 neg din 2002 cu ce vrei tu (1.9 / piele / etc) .
peter is offline   Reply With Quote
Old 28-02-12, 15:25   #10
apostol cristian

Stage 4
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 284
Member of:
[FORD]
[RENAULT]
Default Re: cum cumpar o masina din afara? !!!

?linkul
apostol cristian is offline   Reply With Quote
Old 28-02-12, 16:49   #11
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: cum cumpar o masina din afara? !!!

sterge spatiul de la .ro

http://www.autovit .ro/audi-a6-C22990813.html
peter is offline   Reply With Quote
Old 29-02-12, 07:36   #12
apostol cristian

Stage 4
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 284
Member of:
[FORD]
[RENAULT]
Default Re: cum cumpar o masina din afara? !!!

dap am vazut si eu acest anunt ba chiar am vorbit cu tipul de acolo ,am inteles ca este un parc auto,dar mi sa zis ca are ceva probleme cand am sunat eu ,am vrut sa merg sa o vad si mia spus ca deocamdata e in service ca nu are cine stie ce problema ca nustiu ce ,o ardea aiurea in fine a ramas ca ma contacteaza el..si vad ca inca nu ma contactat:-j nu ma rog de el sa vanda o masina,inca mai caut:P am fost in targ la arad,ca am avut drum pe acolo si am ramas surprins o gramada de masini la preturi bune dar )) nici una nu depsea 150.000 de km)) leam zis sa mai taie din ei dai dracu) prea ii da inapoi
apostol cristian is offline   Reply With Quote
Old 29-02-12, 07:39   #13
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: cum cumpar o masina din afara? !!!

Un A6 din anul ala,diesel,ar trebui sa aiba minim 200k. Poti sa mai cauti si alte masini mai noi.
peter is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -