Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 22-05-08, 22:06   #1
Erros20

Stage 5
 
Erros20's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 315
Default Lumini interior

Am umblat azi la luminile alea 2 din interior ... de pe tavan ... fiat punto din 2000 ... am vrut sa modific ceva ... si am reusit sa fac un scurt ... dupa care nu au mai mers
Ce e de facut ...
Are ceva siguranta ? Daca da ... unde se afla ... ca nu am gasit simbolul pe capacul sigurantelor ...
__________________
Tuning nu inseamna brad de craciun, insa nici o masina
stoc cu folii.
Erros20 is offline   Reply With Quote
Old 22-05-08, 22:11   #2
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: Lumini interior

Quote:
Originally Posted by Erros20 View Post
Am umblat azi la luminile alea 2 din interior ... de pe tavan ... fiat punto din 2000 ... am vrut sa modific ceva ... si am reusit sa fac un scurt ... dupa care nu au mai mers
Ce e de facut ...
Are ceva siguranta ? Daca da ... unde se afla ... ca nu am gasit simbolul pe capacul sigurantelor ...
Eu am un fiat seicento din 2001 si am facut un scurt mic la becul de la numar. Si sa ars toata partea dreapta + bordul. Luminile erau impartite pe parte dreapta si pe partea stanga. Nu stiu cum e la tine dar trebuie sa fie o siguranta ceva cu lumini. Cred ca e rosie (10mA). Poti scoate pe rand sigurantele care au semn cu lumini si te uiti la ele
strik3ru is offline   Reply With Quote
Old 22-05-08, 22:16   #3
Erros20

Stage 5
 
Erros20's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 315
Default Re: Lumini interior

Ti s-a ars toata partea dreapta ... siguranta banuiesc nu ?
M-am uitat la sigurante da ... arata numai farurile ... o sa incerc sa fac rost de o scula de aia de verificat sigurante
Erros20 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 21:16   #4
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: Lumini interior

Nu tre sa faci rost de nimic, Pur sisimplu scoti siguranta, in cazuri extreme le scoti pe toate 20 sau cate sunt. Da scoti cate una si te uiti in mijloc. Daca e sarma e OK siguranta, daca nu e sarma continua e clar. E mai usor si dureaza 5 min. Max
strik3ru is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 21:19   #5
Erros20

Stage 5
 
Erros20's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 315
Default Re: Lumini interior

Uite ca am reusit sa o rezolv ... am scos toate sigurantele ... nu era arsa nici una si le-am pus inapoi si acuma merge ... ms oricum .
Erros20 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -