Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 28-09-08, 17:49   #46
overclocker

Stage 3
 
overclocker's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 120
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

gheo: ai spus ca la transit e cel mai usor de modificat din rhd in lhd. te rog posteaza un pret aproximativ pentru manopera la un transit model 2000-2006
overclocker is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 13:04   #47
cornelyu

Stock
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Cu omologarea este simplu la RAR trebuie doar schimbate farurile de faza scurta ca bat spre stanga,normal bate pe dreapta sau decat de inlocuit sunt in UK niste stikere care se lipesc pe far si se muta fasciculul de lumina pe dreapta.
cornelyu is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 15:10   #48
brownshark

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,145
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

doritorii seriosi/decisi pt asemenea schimbare se pot adresa in PM.
am si solutie pt a procura toate piesele necesare.
evident ca nu de azi pe miine.
cerere de oferta clara cu tipul masinii.
brownshark is offline   Reply With Quote
Old 21-11-08, 20:30   #49
gheo

Stock
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 7
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

overclocker: 800eu plus piese
gheo is offline   Reply With Quote
Old 21-11-08, 20:33   #50
gheo

Stock
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 7
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

piese ieftine pt modificari se gasesc in ungaria la sroturi is la jumate de pret fata de noi astia ai nostri is porci vad ca merge treaba si ca se cauta si tin la preturi nu va suparati dar tara asta e de c..........
gheo is offline   Reply With Quote
Old 21-11-08, 20:37   #51
gheo

Stock
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 7
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

0727330141 nr meu daca mai intereseaza pe cineva modificari dar concret nu basme ca mam saturat de basme manopera la masini intre 500 si 1500 eu plus piese
gheo is offline   Reply With Quote
Old 06-12-08, 22:28   #52
Ionutz.T

Stage 1
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 13
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Salutare 4 allz!
Haideti sa va spun o chestie...se poate...am auzit si e chiar valabil...eu am un Opel Vectra C din 12/2002 la care a fost schimbat volanul din RHD in LHD...operatia a costat 450 E+ piese pe care le gasesti destul de usor si destul de ieftin in dezmebrari...am ajuns undeva in 1000 de euro cu totu si firma a muncit 3 zile...aaaa...am uitat sa zic ca firma este in Franta...deci nume concret nu stiu sa dau...dar se poate...si eu zic ca merita...pentru ca masina originala a mea a costat 2000 de pounds...acum 2 luni de zile...fatza de cea mai ieftina masina acelasi model care poate e si descentrata si costa 6000 de euro,iar masina e in stare ireprosabila...parerea mea....in rest numai bine! as dori un adresa de e-mail in leg cu un anunt pentru tapiserii piele facute custom! ms mult!
Salutare!
Ionutz.T is offline   Reply With Quote
Old 06-12-08, 22:53   #53
workaholic_ro

Stage 5
 
workaholic_ro's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 612
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Quote:
Originally Posted by Ionutz.T View Post
Salutare 4 allz!
Haideti sa va spun o chestie...se poate...am auzit si e chiar valabil...eu am un Opel Vectra C din 12/2002 la care a fost schimbat volanul din RHD in LHD...operatia a costat 450 E+ piese pe care le gasesti destul de usor si destul de ieftin in dezmebrari...am ajuns undeva in 1000 de euro cu totu si firma a muncit 3 zile...aaaa...am uitat sa zic ca firma este in Franta...deci nume concret nu stiu sa dau...dar se poate...si eu zic ca merita...pentru ca masina originala a mea a costat 2000 de pounds...acum 2 luni de zile...fatza de cea mai ieftina masina acelasi model care poate e si descentrata si costa 6000 de euro,iar masina e in stare ireprosabila...parerea mea....in rest numai bine! as dori un adresa de e-mail in leg cu un anunt pentru tapiserii piele facute custom! ms mult!
Salutare!
Nu stiu nimic despre anunt, dar am un colaborator care se ocupa de diverse lucrari in piele la Cluj si lucreaza foarte bine. De la cele mai mici obiecte pana la tot felul de lucrari complexe cu embosare (relief) si cusaturi complicate. Daca te intereseaza ii caut numarul de telefon. A imbracat si scaune de masina din cate stiu eu. Mie mi-ar placea asa ceva, dar nu stiu daca se chiar poate

workaholic_ro is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 02:55   #54
K L U

Stage 5
 
K L U's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 487
Cool Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Ionutz.T: Lasa-mi si mie niste date de contact ca as vrea sa vb mai multe. Mersi
K L U is offline   Reply With Quote
Old 27-12-08, 03:24   #55
mdascaliac

Stock
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 4
Exclamation modificare BMW 318i volan dreapta pe stanga

AM citit despre mutarea volanului de pe dreapta pe stanga ... dar mai nimic concret... vreau sa achizitzionez un bmw 2002 318i cu volan bineintzeles pe dreapta ... am intzeles ca este posibil modificarea...daca imi zice cineva un pretz aproximativ pt manopera + piese (bineintzeles separat... piese mai am )... Va Multzumesc ... si dati-va o parere daca se merita... bmw ar costa in jur de 2000-2500 E
mdascaliac is offline   Reply With Quote
Old 27-12-08, 14:10   #56
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

mai citeste topicul asta 1 data cap coada si o sa vezi ca deja exista destule info despre ce si cum .


cu drumul piesele transformatul cred ca o sa ajungi undeva la 5000 eur + si daca o sa cauti bine cam atat gasesti si pe germania unul ..
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 27-12-08, 16:50   #57
mdascaliac

Stock
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 4
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

[QUOTE=CJ-01-WOB;1943949]mai citeste topicul asta 1 data cap coada si o sa vezi ca deja exista destule info despre ce si cum .


cu drumul piesele transformatul cred ca o sa ajungi undeva la 5000 eur + si daca o sa cauti bine cam atat gasesti si pe germania unul ..[/QU

faza este ca am 1 prieten care ar avea un bmw lovit fatza .. dar e 2 portiere motor 3.0 benzina si as vrea sa stiu daca as lua piesele de pe bmw lui daca s-ar potrivi
mdascaliac is offline   Reply With Quote
Old 28-12-08, 10:13   #58
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

[QUOTE=mdascaliac;1944229]
Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
mai citeste topicul asta 1 data cap coada si o sa vezi ca deja exista destule info despre ce si cum .


cu drumul piesele transformatul cred ca o sa ajungi undeva la 5000 eur + si daca o sa cauti bine cam atat gasesti si pe germania unul ..[/QU

faza este ca am 1 prieten care ar avea un bmw lovit fatza .. dar e 2 portiere motor 3.0 benzina si as vrea sa stiu daca as lua piesele de pe bmw lui daca s-ar potrivi
se potrivesc
si nu te costa 5000 o transformare.
cu manopera cu tot un maxim maxim 2500.
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 28-12-08, 12:27   #59
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Quote:
Originally Posted by Nemilosu View Post

se potrivesc
si nu te costa 5000 o transformare.
cu manopera cu tot un maxim maxim 2500.
Nemilosu .. omu da 2500 pe masina ...plus ca masina e in uk ..plus piesele si transformarea
fa si tu calculele
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 28-12-08, 14:52   #60
mdascaliac

Stock
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 4
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

mersii...mult ... !!!
mdascaliac is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -