Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 21-03-16, 16:55   #1
zziizzuu

Stock
 
Join Date: Mar 2016
Posts: 2
Smile Sfat achizitie masina

Salut.
Sunt nou aici pe forum si as dori daca se poate un mic/ mare sfat legat de achizitonarea unei masini. Am gasit doua care imi si plac, insa nu stiu exact ce sa iau. Ma intereseaza daca stiti cam care ar fi costurile de intretinere sau cat de usor pot gasi piese s.a.m.d.
Cele doua masini sunt:
1. Mercedes-Benz C200 Kompressor, an 2006. Motor 1.8 bezina, 163CP, cutie automata.
2. VW Passat, an 2009. Motor 1.8 TSI, 160CP, cutie manuala.

Ambele au cam acelasi nivel de dotari: navigatie, comenzi volan, piele alcantara, C-Class-ul are si senzori de parcare, Passat-ul nu, dar VW are bluetooth connectivity.

As fi atasat si link-uri cu masinile, dar nu este posibil.

Mersi frumos

P.S. nu ma intereseaza sa fie cea mai ieftina ca si intretinere din lume (gen renault), as vrea sa stiu daca intre astea doua de exemple exista o diferenta majora.

Last edited by zziizzuu; 21-03-16 at 17:19.
zziizzuu is offline   Reply With Quote
Old 22-03-16, 17:33   #2
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Sfat achizitie masina

Daca iti faci griji de costuri de intrretinere ,de ce nu cauti un Renault Clio , Opel Astra , Focus, Golf etc... an mai bun , km mai putini , evident si intretinere ieftina ???
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 23-03-16, 14:10   #3
zziizzuu

Stock
 
Join Date: Mar 2016
Posts: 2
Default Re: Sfat achizitie masina

Pai asta spuneam, ca nu ma intereseaza sa fie extraordinar de ieftina, ma intereseaza ca nu merg cu ea in service o data / luna sau care e mai putin costisitoare dintre cele doua . Imi doresc o masina buna si sunt constient ca o data cu asta si costurile sunt mai mari decat la un Renault sau Opel.
Multumesc
zziizzuu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -