Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 04-05-15, 13:48   #1
nickyposmelo

Stage 1
 
Join Date: Apr 2015
Posts: 17
Cool Curatare habitaclu si compartiment motor Dacia 1310 L

Salutare oameni buni si frumosi din nou!
Am o Dacia 1310 L din 98' scrie la a doua omologare ca e din 99' dar in fine... eu doresc sa curat compartimentul motor, vreau sa dau motorul jos, cutia sa o curat, sa schimb kitul ambreiaj, apoi poate ii dau vopsea.
Deci prima data : - ce trebuie sa tin cont daca vreau sa fac un demontaj total pe fata, iar daca am voie sa acopar rugina cu vaselina sau cu vopsea;
- pentru instalatia electrica mi-a vezit o idee... sa iau copex sa o izolez fata de "banda clasica" pe care o are, mai are niste sonde de schimbat, semnalizarile laterale de raparat, si apropo... caut pe cineva sa imi spuna si mie cum sa reglez culbutorii si delcoul, poate si gazul.
- As dorii sa ii dau pe galeria de admisie si evacuare .. nu stiu ceva bronz sau un oxid care nu se arde, si daca nu am compresor si pistol as putea vopsii masca si compartimentul motor ca sa fie ca nou cu spray si ce fel ?
MULTUMESC MULT!
nickyposmelo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -