Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 14-09-14, 23:07   #1
Bog.0508

Stock
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 3
Default Problema Suspensie BMW E36

Salut, de curand am achizitionat un 320 e36 coupe din '94.I-am pus suspensie sport marca " Ta-Technix" reglabila, si am sesizat ca janta imi freca in arcul de la amortizor (pe fata), si astfel a trebuit sa o ridic rau de tot pe fata, din reglajul suspensiei, pentru a face masina capabila sa circule pana gasesc un remediu. Are cineva vreo idee cum as putea sa fac treaba buna?
Eu ma gandeam la flanse reglabile (camber plates) , numai ca nu sunt sigur (distantoarele nu prea ma incanta pt ca ar trebui sa latesc aripile).
Multumesc anticipat
Bog.0508 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-14, 08:10   #2
Armandot

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,637
Member of:
[Oltcit]
[VW]
[Fiat]
Default Re: Problema Suspensie BMW E36

Pui alte jante cu ET mai mic sau cauciucuri mai inguste pe jante.
Armandot is offline   Reply With Quote
Old 15-09-14, 14:12   #3
Bog.0508

Stock
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 3
Default Re: Problema Suspensie BMW E36

Alte modalitati nu exista? pentru ca imi plac jantele astea la nebunie si nu as vrea sa le dau
Bog.0508 is offline   Reply With Quote
Old 23-10-14, 13:47   #4
Teshawar

Stock
 
Join Date: Oct 2014
Posts: 1
Default Re: Problema Suspensie BMW E36

Eu ma gandeam la flanse reglabile (camber plates) , numai ca nu sunt sigur (distantoarele nu prea ma incanta pt ca ar trebui sa latesc aripile).
Teshawar is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -