Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 06-09-14, 00:28   #1
Daviddd

Stock
 
Join Date: Sep 2014
Posts: 1
Default Cutie de viteze aixam

Bună ziua, am 16 ani și conduc un aixam vlg 400.
Cānd l-am luat toate bune și frumoase, pānă īntr-o zi cānd am vroiam să dau īn spate, nu mai intra īn viteză, a rămas īn liber.
Ok, l-am tractat ( " el - aixamul " ) pānă la un service unde a stat 3 zile și mi s-a spus că nu am avut ulei īn cutia de viteze și a gripat.
Ok,bun, nu am avut ulei, nu trebuia să aud ceva zgomot?
Nu mi-a desfăcut-o să se uite ci m-a īndemnat să cumpăr altă cutie...
Am fost să mă interesez și una nouă originală, e 2.000 de euro [ nu-mi prea vine a crede ]
Ce ziceți aș avea vreo șansă ca desfăcānd-o să o repare cineva?
Dacă da cine, unde m-aș putea duce cu ea, sau la orice service ( am auzit ceva de cei ce repară scutere )
Dacă știți ceva site de unde se pot achiziționa piese ieftine v-aș fi recunoscător

Mulțumesc anticipat.
Daviddd is offline   Reply With Quote
Old 07-09-14, 01:13   #2
adrianpaul

Stage 4
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 243
Default Re: Cutie de viteze aixam

noua nu merita sa dai atatia bani pe cutie
cauta una SH dar buna

nici de desfacut nu prea iti merita...pentru ca te costa mai mult piesele din ea, daca gasesti, decat daca cumperi o cutie SH.

cauta un aixam la dezmembrari....sau poate gasesti pe net un anunt, cu unul la dezmembrat.

(la fel se intampla si la masinile normale...nu e prea rentabil sa desfaci cutia de viteze)
adrianpaul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -