Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 21-06-14, 14:54   #1
Djciupi

Stock
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 4
Default Problema apa , ulei

Salut , am un citroen saxo vts din '99 si mi s-a spart radiatorul , nu am stiu , l-am reparat dar am scapat masina fara apa... Am mers cca 30 km cu ea si a inceput sa caraie pe la motor ... Ramasase'm si fara ulei ....
Dupa ce am pus apa si am completat ulei ... Imi fierbe apa in recipient de o gaseste naiba se ridica foarte repede pana pe ROSU ... Dupa un mers de cca 10, 15 km cand am ajuns la destinatie mirosea a incins si urat , cand am ridicat capota era numai ulei pe acolo si iesea fum asa , aveti idee ce ar putea avea ? Stima
Djciupi is offline   Reply With Quote
Old 22-06-14, 06:37   #2
dre73

Stage 5
 
dre73's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 867
Default Re: Problema apa , ulei

daca ai mers fara apa ai ars garnitura de chiulasa de aia iti fierbe apa.daca ai mers si fara ulei e destul de grav.cat ulei ai completat?
dre73 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-14, 12:38   #3
Djciupi

Stock
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 4
Default Re: Problema apa , ulei

2l de ulei
Djciupi is offline   Reply With Quote
Old 22-06-14, 15:28   #4
dre73

Stage 5
 
dre73's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 867
Default Re: Problema apa , ulei

desfa-l si vezi ce s-a intamplat ce uzuri gasesti oricum trebuie sa dai chiulasa jos pt a schimba garnitura sau mai ieftin alt motor din dezmembrari dar si cu ala e loterie decat sa fie pe masina sa-l auzi mergand.bafta si ai grija altadata apa si uleiul trebuie verificate frecvent.
dre73 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -