Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 16-10-13, 22:07   #1
BR91 F N Y

Stage 2
 
BR91 F N Y's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 50
Default PROBLEMA OPEL VECTRA B2!!!!!!!!!!!

salutare!acm 2 zile masina sa oprit din mers,nu tinea relantiul de cat in 1500rpm,scoatea fum negru si cand o turam dadea rateuri,dupa o vizita la mecanic,curatare EGR si borna luata vreo 2 ore,masina merge ok,dar a aparut alta problema:cand incerc sa bag piciorul in ea turometrul o ia razna,ba in 1300 sau 5000,7000 rpm,tin sa precizez ca turata pe liber nu face,doar in sarcina,dak mentin viteza constant turometrul sa ok,dak dau sa turez si sa urc treapta incepe iar,mi sa aprins si becul portocaliu ce seamana cu robinetul,iam luat borna si sa stins..motorul merge ok.
__________________
Conduc atāt de rău incāt GPS-ul meu mi-a zis: "in 50 de metri trage pe dreapta că eu cobor"
BR91 F N Y is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -