Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 03-09-13, 21:07   #1
dariusvdl

Stock
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 6
Default Problema instalatie video

Am un ford focus din 2006,modificat in interior.Cand l-am cumparat avea inlocuit casetofonul original din bord cu unul touchscreen,model Kenwood.De asemenea,acel touch era conectat la 2 ecrane(din tetiere) si la unul din plafon.
Problema principala este ca nici in tetiere,nici in ecranul din plafon nu se mai vad videoclipurile pe care le reda touchscreenul.
Pe ecranul din plafon si pe cel din tetiera dreapta imi apare mesajul ''no signal'',in timp ce la tetiera stanga ecranul nici macar nu se mai aprinde.

Sunt aproape sigur ca e o problema la instalatie,probabil vreo siguranta sau ceva.Sunt curios sa aud si alte pareri.
De asemenea,daca cunoasteti vreun service cu electricieni auto unde pot remedia aceasta problema,va rog sa imi spuneti.
dariusvdl is offline   Reply With Quote
Old 03-09-13, 22:10   #2
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Problema instalatie video

Nu cred ca este de la sigurante ci de la cablurile proaste ,sau mufe sarite .Ar trebui refacute legaturile cu alte cabluri direct de la headunit
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 03-09-13, 22:27   #3
dariusvdl

Stock
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 6
Default Re: Problema instalatie video

Probabil,insa nu m-as complica sa fac asta.Daca as gasi vreun service in care sa merg cu ea...
dariusvdl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -