Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 25-07-13, 18:10   #1
The_Wizard

Stock
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 1
Default [Problema] Inchidere centralizata cu telecomanda.

Salut!

De curand am achizitionat un VW Golf 4 si am montat pe el o inchidere centralizata cu telecomanda. Problema mea e ca distanta de unde pot "controla" masina este foarte mare.

De exemplu: am masina parcata in spatele blocului la vreo 10m de intrarea in scara blocului, stau la etajul 4 si totusi... pot deschide si inchide masina din cea mai indepartata camera fata de masina.

Nu imi prea convine pentru ca mi-e frica sa nu o deschid accidental (eu sau oricine altcineva care apasa din greseala butonul de pe telecomanda). Intrebarea mea este urmatoarea: exista vreo modalitate prin care pot micsora aceasta distanta?

Sper sa ma puteti ajuta.

PS: Nu stiu ce marca / model e inchiderea centralizata (am montat-o la un service si nu mi-a trecut prin minte sa intreb), dar oricum nu e originala VW.
The_Wizard is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -