Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 08-07-13, 13:47   #1
leo23

Stock
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 1
Default bmw e46 320d pompa injectie

Salut,

Detin un bmw e46 320d din 2000.

O am de un an, masina a mers impecabil pana acum cateva saptamani. Masina se tureaza aproape normal pana pe la 2200 de ture dupa care nu mai trage si incepe sa scoata un fum alb gros. Am pus testerul pe ea si apar 2 erori,ambele legate de pompa de injectie (eroare cantitate injectata si ceva in legatura cu presiunea) . Am inceput sa caut firme care se ocupa cu reconditionatul acestui tip de pompa (vp44) . La Bosch cam cat ar costa?
Poate stiti voi unde as putea sa ma duc cu ea.
leo23 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-13, 06:20   #2
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: bmw e46 320d pompa injectie

Quote:
Originally Posted by leo23 View Post
Salut,

Detin un bmw e46 320d din 2000.

O am de un an, masina a mers impecabil pana acum cateva saptamani. Masina se tureaza aproape normal pana pe la 2200 de ture dupa care nu mai trage si incepe sa scoata un fum alb gros. Am pus testerul pe ea si apar 2 erori,ambele legate de pompa de injectie (eroare cantitate injectata si ceva in legatura cu presiunea) . Am inceput sa caut firme care se ocupa cu reconditionatul acestui tip de pompa (vp44) . La Bosch cam cat ar costa?
Poate stiti voi unde as putea sa ma duc cu ea.
La bosch cu ea direct.. reconditionarea e undeva la 650 de euro !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 14-07-13, 09:19   #3
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: bmw e46 320d pompa injectie

In bucuresti incearca la Total diesel. Ofera si garantie.

Mai este un service pe cutitul de argint, un arab parca, renumit pt pompe si injectoare. Am inteles ca are si preturi bune.
phaeton is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -