Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 25-06-13, 11:39   #1
Lampardinho1992

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 1
Default Problema Peugeot 307 2.0 HDI

Salut...de ceva vreme tot ma regasesc cu aceasta problema...am un peugeot 307 sw..2.0 HDI...daca merg lejer cu el..nici o treaba..totul e bun...daca incep sa ii dau pedala...pe la 130 km/h se aprinde martorul "check engine" cred..cel portocaliu...si masina incepe sa piarda din viteza si nu mai merge mai mult d 130.. la 2000 de turatii..deja turbo nu mai intra...a mai avut cineva problema aceeasta?...sa imi dati cateva sfaturi...ce are..ce ar trebuii schimbat..
Multumesc frumos.
Lampardinho1992 is offline   Reply With Quote
Old 29-06-13, 09:43   #2
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Problema Peugeot 307 2.0 HDI

In primul rand se face o diagnoza.
2.0 de 90,100 sau 136 cp ?
Are FAP ?
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 30-06-13, 20:53   #3
silviu.o

Stage 5
 
silviu.o's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 559
Member of:
[VW]
[Fiat]
[Competitor CNCA]
Default Re: Problema Peugeot 307 2.0 HDI

Ceea mai simpla solutie, e sa iei un nene cu testerul in masina, mergi pe o strada mai libera si vezi ce eroare da cand se aprinde check engine. Zic asta pentru ca s-ar putea sa ai stocate mai multe erori si sa nu isi dea seama exact care e.
silviu.o is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -