Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 29-05-13, 16:33   #1
cristina.crisa

Stock
 
Join Date: May 2013
Posts: 1
Default turbina

Am si eu o probleme cu masine si de cateva zile am intrat p 5000 de forumuri si tot nu am inteles nimic...fiecare spune cate cv...poate ma lamureste si p mn cineva.... am un opel astra g 1700 motorina si am avut probleme cu turbina si am schimbat o si acum masina nu mai merge cum mergea cu ce a veche si imi apare si becul in bord cu masina cu cheie si de cateva zile se aprinde si becul la baterie si se opreste servo....!! dak poate sa ma ajute si p mn cineva sa inteleg ce are sau sa ma intrume la un mecanic bun .! multumesc
cristina.crisa is offline   Reply With Quote
Old 29-05-13, 21:16   #2
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: turbina

Daca se aprinde becu de la baterie ssi servo dorectia merge greu verifica incarcarea iar cu martor la motor fai un test
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 31-05-13, 16:07   #3
alexalfa

Stage 5
 
alexalfa's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 346
Default Re: turbina

Quote:
Originally Posted by IULY-CLA View Post
Daca se aprinde becu de la baterie ssi servo dorectia merge greu verifica incarcarea iar cu martor la motor fai un test
Este posibil să primim și traducerea ?
alexalfa is offline   Reply With Quote
Old 03-06-13, 20:17   #4
ub40

Stage 2
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 33
Default Re: turbina

No offence, var cu si si , ssi dati seama, adik itzi dai seama e chiar B-14-BYE. Ala chiar vorbeste asa de cand e la scoala generala (se credea jmecher). Si-acuma vorbeste asa ...
Ptr colegu de mai sus, lasa-i lu asta un MP sa-ti traduca , da vezi ca acuma e patron la cateva masini d taximetre, intra mai rar
ub40 is offline   Reply With Quote
Old 04-06-13, 18:23   #5
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: turbina

Vezi ca ti am dat un PM cu niste indrumari sa iti rezolvi problema !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -