Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 15-04-13, 20:07   #1
gladsome

Stage 1
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 12
Default probleme peugeot 106,motor de 940 cc 1997

o intrebare. mi s-a rupt o tija care era sudata la bila de la cutia de viteze.nu mai pot schimba vitezele. peugeotul pe care il am e modelul 106,cu motor de 1L din 97. stie cineva de unde pot procura ansamblul de la dezmembrari sau de unde pot cumpara unul nou? ajutorul il cer si la denumire,pentru ca sunt total paralel cu mecanica auto si nu stiu ce sa cer. dar un pret estimativ? multumesc pentru orice sfat
gladsome is offline   Reply With Quote
Old 15-04-13, 23:24   #2
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: probleme peugeot 106,motor de 940 cc 1997

Parghie actionare cutie de viteze.
Se poate incerca reparatia prin sudura.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 16-04-13, 13:52   #3
gladsome

Stage 1
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 12
Default Re: probleme peugeot 106,motor de 940 cc 1997

Quote:
Originally Posted by turbojack View Post
Parghie actionare cutie de viteze.
Se poate incerca reparatia prin sudura.
multumesc mult pentru sfat.insa,din cate am inteles de la un vecin care e mecanic,in interiorul bilei s-ar afla o camasa de plastic,care s-ar topi daca s-ar incerca sudura si astfel reparatia ar costa mult mai mult.are dreptate sau bate campii cu gratie?
gladsome is offline   Reply With Quote
Old 16-04-13, 13:54   #4
gladsome

Stage 1
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 12
Default Re: probleme peugeot 106,motor de 940 cc 1997

[QUOTE=gladsome;5441708]multumesc mult pentru sfat.insa,din cate am inteles de la un vecin care e mecanic,in interiorul bilei s-ar afla o camasa de plastic,care s-ar topi daca s-ar incerca sudura si astfel reparatia ar costa mult mai mult.are dreptate sau bate campii cu gratie?exista posibilitatea de a cumpara tija respectiva sau ansamblul intreg de la un parc de dezmembrai? daca da,un sfat despre un parc in bucuresti unde as putea merge sa caut si sa cumpar. nou am inteles ca m-ar duce undeva la 500 ron,bani pe care sincer nu ii am.multumesc mult
gladsome is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -