Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 07-04-13, 05:26   #1
alexu94

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 2
Default Ford Focus 1.8 benzina accelereaza automat

Salut, am si eu o problema, am un ford focus 16v 1.8 benzina din 99 si se tureaza automat, practic umblu cu ea fara acceleratie, in a 4'a cu picioru pe frana sa nu accelereze prea tare.

Am schimbat furtunu de vacuum acum 2 zile, a mers vreo 100 de km ok, si iar a inceput.

Ieri, m'am dus la alt mecanic, si a umblat pe acolo la furtune si la filtru de aer sa vada, si a zis ca e computeru de bord dereglat.

Dupa vreo o ora, a inceput sa mearga invers, nu tura deloc, nu statea la relanti, trebuia sa o turez eu sa nu se opreasca motoru.

Precizez ca are filtru de aer sport, acceleratie si ambreaj sport, si daca o scot la liber si tureaza si pana la 3-4 mii.
alexu94 is offline   Reply With Quote
Old 07-04-13, 14:15   #2
alexu94

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 2
Default Re: Ford Focus 1.8 benzina accelereaza automat

Adaugare:

Furtunu era spart iarasi (vacuum) de aia nu statea la relanti.
alexu94 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -