Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 26-01-13, 21:45   #1
savasuparman

Stage 3
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 135
Default butuc usa stricat..nu mai pot intra in masina

problema e urmatoarea: masina este un passat din 98 , cu inchidere centralizata dar nu din telecomanda ,ci pe cheie( bagi cheia in usa si deschizi ).am cumparat masina cu butucul de pe usa soferului defect,se invartea in gol.o deschideam/inchideam din usa dreapta.azi , surpriza, a cedat si butucul de pe dreapta.am incuiat masina si a ramas cheia intepenita .am fortat un pic si a inceput sa se invarta in gol.

se poate deschide masina si fara sa sparg vreun geam? exista posibilitatea sa bag ceva sa apas pe butonul de deblocare de pe usa ? cu ce cracanez geamul ?

Last edited by savasuparman; 26-01-13 at 21:49.
savasuparman is offline   Reply With Quote
Old 28-01-13, 21:42   #2
ariel

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 969
Default Re: butuc usa stricat..nu mai pot intra in masina

Quote:
Originally Posted by savasuparman View Post
problema e urmatoarea: masina este un passat din 98 , cu inchidere centralizata dar nu din telecomanda ,ci pe cheie( bagi cheia in usa si deschizi ).am cumparat masina cu butucul de pe usa soferului defect,se invartea in gol.o deschideam/inchideam din usa dreapta.azi , surpriza, a cedat si butucul de pe dreapta.am incuiat masina si a ramas cheia intepenita .am fortat un pic si a inceput sa se invarta in gol.

se poate deschide masina si fara sa sparg vreun geam? exista posibilitatea sa bag ceva sa apas pe butonul de deblocare de pe usa ? cu ce cracanez geamul ?
incearca prin portbagaj,daca se deschide baga un copil sau unu slab.
imposibil sa nu ai trecere.
ariel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -