Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 05-01-13, 23:30   #1
savasuparman

Stage 3
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 135
Default Probleme vitezometru !!

am si eu o problema..printre altele..cu vitezometrul.masina e un passat din 98 , 1.6 benzina iar problema consta in faptul ca vitezometrul nu mai sta la 0 km/h ci undeva sub valoarea asta , iar in mers arata decalat , la 50-60 km/h el arata 20-30 km/h..
problema a aparut dupa ce am deconectat bateria si montat iar..

am cautat pe forumuri o rezolvare dar nimic concret.daca nu ar fi mers deloc vitezometrul as fi zis ca e de la senzorul de pe cutie cum spun unii , altii spun ca ar fi o solutie sa demontez bordul si sa il conectez iar...

astept niste sfaturi .mersi
savasuparman is offline   Reply With Quote
Old 06-01-13, 19:13   #2
domi

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 185
Default Re: Probleme vitezometru !!

cauta fire intrerupte de la senzor cam in jurul suportului de baterie este intrerupt firul de la senzor
domi is offline   Reply With Quote
Old 10-01-13, 18:41   #3
savasuparman

Stage 3
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 135
Default Re: Probleme vitezometru !!

Quote:
Originally Posted by domi View Post
cauta fire intrerupte de la senzor cam in jurul suportului de baterie este intrerupt firul de la senzor
m am uitat cu atentie si nu e nici un fir in zona aia..
savasuparman is offline   Reply With Quote
Old 11-01-13, 17:30   #4
savasuparman

Stage 3
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 135
Default Re: Probleme vitezometru !!

nimeni nici o propunere? m-am gandit sa desfac bordu sa pun acul in pozitia normala..dar nu stiu unde sunt suruburile si cum se face
savasuparman is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -