Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-11, 09:48   #1
halogen_x

Stage 1
 
halogen_x's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 11
Default Ulei servodirectie?

Salutare

E32 735i-1988
vasul de expansiune de la servo era putin umed si m am hotarat sa schimb colierele si furtunele aferente , binenteles uleiul a fost schimbat si el dar acum apare o problema care la uleiul vechi nu o facea si anume scartaie cand ei de volan stanga dreapta.
Uleiul nou este Castrol ATF D3 am incercat si D4 dar acelasi rezultat , acum folosesc tot uleiul vechi al masinii care are consistenta mierii de albine e rosu spre negru cred ca de la impuritati.
Ma poate ajuta cineva cu problema asta? sa imi zica ce ulei sa folosesc ca nu am gasit nici un ulei de servo asa gros.

Cu stima.
halogen_x is offline   Reply With Quote
Old 27-06-11, 15:31   #2
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Ulei servodirectie?

Quote:
Originally Posted by halogen_x View Post
Salutare

E32 735i-1988
vasul de expansiune de la servo era putin umed si m am hotarat sa schimb colierele si furtunele aferente , binenteles uleiul a fost schimbat si el dar acum apare o problema care la uleiul vechi nu o facea si anume scartaie cand ei de volan stanga dreapta.
Uleiul nou este Castrol ATF D3 am incercat si D4 dar acelasi rezultat , acum folosesc tot uleiul vechi al masinii care are consistenta mierii de albine e rosu spre negru cred ca de la impuritati.
Ma poate ajuta cineva cu problema asta? sa imi zica ce ulei sa folosesc ca nu am gasit nici un ulei de servo asa gros.

Cu stima.
Eu am folosit Motul Multi ATF si am simtit foarte clar diferenta.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 28-06-11, 09:29   #3
halogen_x

Stage 1
 
halogen_x's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 11
Default Re: Ulei servodirectie?

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Eu am folosit Motul Multi ATF si am simtit foarte clar diferenta.
imi poti spune daca e gros ca si consistenta ?

Multumesc
halogen_x is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -