Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 08-05-11, 14:36   #1
oxid 1

Stage 3
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 142
Default Probleme cu inchiderea la fiat punto

Salut,am un fiat punto 2004 care nu mai se incuie, eu ai dau comanda de inchidere se inchid usile dupa care la interval de 5 -6 secunde uneori si minute se deschid singure .Daca stationez cu motorul oprit la intervale de 1 minut primeste comanda de descuiere a usilor cu toate ca acestea sunt deja descuiate Am fost la tester cu ea dar nu s-a gasit nimic ...Acum am scos siguranta de la inchidere pt ca altfel refuza sa ramana incuiata.
__________________
Nu crede tot ce auzi, nu cheltui tot ce ai şi nu dormi atāt cāt vrei.

Last edited by oxid 1; 08-05-11 at 14:57.
oxid 1 is offline   Reply With Quote
Old 26-04-12, 07:30   #2
oxid 1

Stage 3
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 142
Default Re: Probleme cu inchiderea la fiat punto

Quote:
Originally Posted by oxid 1 View Post
Salut,am un fiat punto 2004 care nu mai se incuie, eu ai dau comanda de inchidere se inchid usile dupa care la interval de 5 -6 secunde uneori si minute se deschid singure .Daca stationez cu motorul oprit la intervale de 1 minut primeste comanda de descuiere a usilor cu toate ca acestea sunt deja descuiate Am fost la tester cu ea dar nu s-a gasit nimic ...Acum am scos siguranta de la inchidere pt ca altfel refuza sa ramana incuiata.


daca tot nu am primit nici un raspuns va spun eu de la ce a fost ..am schimbat tot mecanismul de inchidere de la usa soferului si toate problemele au disparut .Concluzia omul priceput si cu experienta tot eu sunt
oxid 1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -