Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-11, 00:28   #1
rdy4ever

Stage 5
 
rdy4ever's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,287
Default Recomand

De multa vreme cautam o trusa de tubulare care sa se preteze lucrului la masina (suruburi ruginite, intepenite, etc.) Ieri am reusit sa rup 2 capete de tubulara si aproape sa distrug filetul unui aerisitor de etrier. Suparat ca s-ar putea sa trebuiasca sa arunc un etrier la a carui reconditonare tocmai muncisem 3 ore, m-am dus in mai toate magazinele, in cautarea unei hexagonale de 7 mm (fie ea pipa, tubulara sau ce o fi) care sa arate cat de cat rezistent. praktiker, fara succes (preturi exagerate), bricostore nimic, dedeman pauza. In final si obosit ajung la Hornbach si vad o trusa de tubulare care chiar arata ok la un pret decent (80 de lei). Am cumparat-o, am ajuns acasa, si surpriza: surubul a iesit imediat. Asa ca va recomand si voua aceasta trusa, eu am luat-o din magazinul din militari. Este vorba despre aceasta: http://www.hornbach.de/shop/Stecksch...ext&cid=180972 La ei e 30 de euro, la noi 80- de lei.
rdy4ever is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -