Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 08-04-11, 18:56   #1
bmw535i

Stage 1
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 17
Default cine imi poate rectifica o chiuloasa de bmw 3.5 12v in ploiesti?

Am un bmw 535 i din 88 si as vrea sa ii rectific scaunele la supape+semeringuri noi. (masina a avut gaz si cred ca sunt prajite). Cunoasteti pe cineva care ar putea sa o rectifice in ploiesti? Si cam cat ar costa.
bmw535i is offline   Reply With Quote
Old 08-04-11, 19:21   #2
bmw_motorsport

Stage 5
 
bmw_motorsport's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,320
Default Re: cine imi poate rectifica o chiuloasa de bmw 3.5 12v in ploiesti?

Quote:
Originally Posted by bmw535i View Post
Am un bmw 535 i din 88 si as vrea sa ii rectific scaunele la supape+semeringuri noi. (masina a avut gaz si cred ca sunt prajite). Cunoasteti pe cineva care ar putea sa o rectifice in ploiesti? Si cam cat ar costa.
doar chiuloasa de rectificat te costa 1 mil jum in 9 mai....am dus eu in decembrie una de 4 pistoane si mi-a luat un mil....se rezolva in 2-3 ore...super baiat
cand te duci spre gara de vest...a doua stradutza la dreapta....si dai intr-o parcare.acolo exista o singura casa....acolo e
__________________
new cali in town
bmw_motorsport is offline   Reply With Quote
Old 08-04-11, 22:40   #3
bmw535i

Stage 1
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 17
Default Re: cine imi poate rectifica o chiuloasa de bmw 3.5 12v in ploiesti?

merci! o sa ma duc sa vorbesc cu el.
bmw535i is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -