Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 16-03-11, 22:05   #1
danucu1

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 6
Default se poate adapta chilometraj electronic la masina cu chilometraj pe cablu????

am o intrebare!urmeaza sa iau bordul vechi jos si sa pun alt bord de pe alta masina iar chilometrajul actual este pe cablu si cel ce urmeaza sa il pun nu are cablu banuiesc ca este electric are doar cablurile electrice nu pot pune cablu pt chilometraj.as putea sa il rezolv cumva????binenteles nu eu ci un electrician auto.va rog mult sa ma ajute cineva.multumesc
danucu1 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 23:19   #2
raduku

Stage 5
 
raduku's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 384
Default Re: se poate adapta chilometraj electronic la masina cu chilometraj pe cablu????

In primul rand iti tebuie senzorul de viteza,plasat de obicei in cutia de viteze,pentru vitezometrul electronic.Nu stiu daca fizic poti face adaptarea senzorului de viteza pe cutia ta.
__________________
Proud Suzuki owner.
Future owner of Lancia Delta-Meravigliosa Creatura.
raduku is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 23:25   #3
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: se poate adapta chilometraj electronic la masina cu chilometraj pe cablu????

senzorul de viteza nu trebuie prins neaparat pe cutie,se poate adapta pe cablu,eu asa am la masina senzor de viteza de cielo ,si e ok
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 06:50   #4
danucu1

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 6
Default Re: se poate adapta chilometraj electronic la masina cu chilometraj pe cablu????

imi poti da te rog mai multe detalii despre cum tiai facut asa ceva???si cum lai prin pe cablu ??ms mult
danucu1 is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 11:51   #5
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: se poate adapta chilometraj electronic la masina cu chilometraj pe cablu????

despre ce masini vorbim?
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -