Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 14-02-11, 19:51   #1
b25azv

Stage 2
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 41
Default intrebare de nestiutor

salut la toata lumea,am si eu o intrebare,am un golf 3 din 98 tdi dar cu chit de gti pe el din fabrika,are 5 prezoane la roti si in momentul de fata are roti pe 15 si as vrea sa l incalt cu unele pe 19 si as vrea sa stiu daca se potrivesc sau trebuie sa fac modifikari la aripi pentru a nu atinge cauciucul in caroserie,multumesc anticipat
b25azv is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 14:42   #2
alexbadea12

Stage 5
 
alexbadea12's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 602
Default Re: intrebare de nestiutor

Quote:
Originally Posted by b25azv View Post
salut la toata lumea,am si eu o intrebare,am un golf 3 din 98 tdi dar cu chit de gti pe el din fabrika,are 5 prezoane la roti si in momentul de fata are roti pe 15 si as vrea sa l incalt cu unele pe 19 si as vrea sa stiu daca se potrivesc sau trebuie sa fac modifikari la aripi pentru a nu atinge cauciucul in caroserie,multumesc anticipat
nu cred sa intre fara modificari
alexbadea12 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 14:47   #3
ionutblv

Stage 5
 
ionutblv's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,012
Default Re: intrebare de nestiutor

Sa-i pui roti de 19 , dar de ce?
ionutblv is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 18:38   #4
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: intrebare de nestiutor

Introduci dimensiunile date in talon in acest tabel http://www.tyresave.co.uk/tyresize.html si calculezi dimensiunea necesara.
Atentie ,sa pastrezi ET-ul.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 21-02-11, 14:26   #5
ghita87

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1
Default Re: intrebare de nestiutor

buna ziua,
as avea si eu o nelamurire: as putea sa pun pe un golf 3, cu motor gtd de 75 de cai, un motor tdi de 90 de cai? ar potrivi pe suportul de la motorul actual? trebuie facute ceva modificari?
ghita87 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -