Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 25-01-11, 20:47   #1
alin_82

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 57
Default nissan primera p11 hatchback

salve!!! as dori sa stiu daca se merita sa schimb amortizoarele la masina cu unele de la dezmembrari, deoarece pe amortizoare non originale aci in italia mi-au cerut 568€ pe toate4 fara montaj.sau daca se potrivesc amortizatoare de la alta marca de masina la nissan primera hatchback din 99.deoarece in un an de cand am masina am mai vazut doar 2 la fel ca ale mele aci in zona si cred ca si la dezmembrari e un pic dificil de gasit. va multumesc anticipat pt raspunsuri. bafta
alin_82 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-11, 22:36   #2
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: nissan primera p11 hatchback

Costul a 4 amortizatoare noi este de 300-400 euro.Iti va fi greu sa gasesti asa ceva la "rotamai",Masina fiind prea veche pentru a gasi ceva de calitate acceptabila,avantajul fiind ca poti gasi un bloc amortizator-arc la 15-20 euro,deci si un montaj mult mai facil.
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 18:42   #3
alin_82

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 57
Default Re: nissan primera p11 hatchback

va multumesc pt raspuns. bafta
alin_82 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -