Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 19-01-11, 14:48   #1
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Audi A4 semnalizare

Salut , are cineva o idee? sau a mai intalnit cazul asta?
La Audi A4 de prin 97-98 merg semnalizatoarele prea repede. Stanga si dreapta!
Toate cele 6 becuri de semnalizare sunt ok ! Lumina de avarie merge insa normal.Masina are carlig in spate.(cine stie poate ca are de a face...)
Releu ceva???
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 21:45   #2
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Audi A4 semnalizare

Lampa Lucas de pe aripa fata arde?
Nu este o lumina de semnalizare mai slaba decat celelalte? In acest caz sunt montate becuri de 24V.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 21:59   #3
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Audi A4 semnalizare

Nu stiu ce inseamna lampa lucas insa cea de pe aripa arde. Toate 6 merg.La treaba cu una mai slaba m-am gandit si eu insa pe ambele parti in acelasi timp??? (nu am putut sa vad cum trebuie ca era ziua dar parea ok) Nu are 24v fiindca madmoiselle* repara masina numai la mine deci trebuia sa fiu eu blegul cara a pus 24v Cu siguranta ca voi incerca maine sa schimb toate becurile ca siguranta insa am zis ca poate e ceva cunoscut pe tema asta...eu personal nu am avut inca problema asta in 20 de ani de mecanica.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 22:29   #4
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Audi A4 semnalizare

releu. am patit asta , dar la o dacie
beck is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -