Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-10-10, 21:26   #1
NSL-George

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 23
Default problema caldura astra g

sall, am o astra g 1,7 dti.
cand schimb de pe rece / cald si invers se aude un zgomot ciudat exact in mijlocul bordului, in spatele schimbatorului, langa radiator. ca si cum ar roade ceva, sau da in gol. Stie cineva ce este la capatul cablului care schimba temp in masina ? am demontat toata consola dar mai departe nu mai stiu ce sa fac.
Pls urgent raspuns.

Va salut, cu respect
NSL-George is offline   Reply With Quote
Old 10-10-10, 22:59   #2
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: problema caldura astra g

la capatul cablului ar trebui sa fie o tija care actioneaza o clapeta in aeroterma

ai incercat sa dai jos torpedoul?ca obicei pe acolo se ajunge usor...
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 11-10-10, 09:37   #3
NSL-George

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 23
Default Re: problema caldura astra g

Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
la capatul cablului ar trebui sa fie o tija care actioneaza o clapeta in aeroterma

ai incercat sa dai jos torpedoul?ca obicei pe acolo se ajunge usor...

Am dat jos si torpedoul...insa are un cap care acopera toata aeroterma.....nu stiu cum sa scot capacul...si ma cam depaseste problema aici. nu ma pricep asa bine.
NSL-George is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -