Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-10, 12:57   #1
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default mutare buson rezervor

stie cineva cum as putea face ca sa mut busonul de la rezervor ca in poza atasata?daca a mai facut cineva asa ceva sau daca gasiti pe net va rog sa imi spuneti si mie,sau un link ceva...mi-ar fi de mare ajutor
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	vw_golf3_5.2.jpg
Views:	128
Size:	176.4 KB
ID:	1684946  
__________________
F*ck new model cars...I'm riding old school!!!


my mk3 under construction



ID Mess: mk3vip
valyh is offline   Reply With Quote
Old 06-10-10, 21:50   #2
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: mutare buson rezervor

Trebuie modificata fixarea stopului si schimbat traseul tubulaturii de alimentare a rezervorului.Trebuie facuta o gaura de trecere in portbagaj.Nu e mare lucru daca ai sculele si cunostintele necesare.
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 06-10-10, 23:16   #3
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: mutare buson rezervor

Quote:
Originally Posted by turbojack View Post
Trebuie modificata fixarea stopului si schimbat traseul tubulaturii de alimentare a rezervorului.Trebuie facuta o gaura de trecere in portbagaj.Nu e mare lucru daca ai sculele si cunostintele necesare.
problema e ca rezervorul e din plastic si e turnat dintr-o bucata cu tot cu conducta pana la buson....si are o forma cam aiurea,nu e rotunda... mi-ar fi de mare ajutor mai multe detalii...daca a facut cineva asa ceva...
valyh is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 01:10   #4
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: mutare buson rezervor

ceva in genul ala vreau sa fac eu pe oltcit,dar la mine e foarte simplu fiindca rezervorul e din metal si are tubulatura pana la el care poate fi modificata sa pun busonul si pe plafon daca vreau...
chiar si cu rezervorul de plastic se poate modifica,pur si simplu se taie tubulatura de plastic dintr-un loc convenabil si se foloseste un cot sau doua ca sa o aduci in pozitia care-ti trebuie
am vazut acum mai multa vreme o modificare de genu,cu motoras ceva la stop,fiindca se deschidea electric si se si inchidea tot electric
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 10:11   #5
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: mutare buson rezervor

Se taie unde trebuie si se face racord cu furtun de cauciuc.
turbojack is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -