Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-10, 19:06   #1
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Bataie BMW E36

Salutare. Am un bmw e36 318i in 4 usi din 1994. Problema a inceput ieri dupa ce am schimbat telescoapele si arcurile. Telescoapele Sachs pe gaz si arcurile KW. Se aude o bataie pe partea dreapta fata ( ca si cand ar fi un pivot sau bieleta ), am fost la un service pt verificare si singurul defect l-au gasit ca fiind tampoanele de la motor . este posibil sa se auda troncanitul de la tampoanele alea ? ideea e ca pana ieri nu se auzeau deloc. O parere a mecanicului de acolo este sa fac directia ca cica posibil si de la aia sa faca...am directia praf....voi de la ce ziceti ca este ?
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-10, 20:11   #2
fiderzen

Stage 5
 
fiderzen's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 4,899
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Bataie BMW E36

ai pastrat flansele de amortizor de la suspensia ta? sau ai pus suspensia aia cu tot cu flanse de amortizor. o bataie poate sa vina si de la flansele de la amortizor, alea de sus cu rulmenti.

sau daca zici ca ai directia praf, e din capetele de bara? sau din caseta? ca daca ai joc in caseta, posibil sa bata chiar din caseta
__________________
fiderzen is offline   Reply With Quote
Old 05-10-10, 20:49   #3
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Bataie BMW E36

flansele erau cele de pe telescoapele care le-am luat. Nu stiu ce sa zic, bieletele sunt schimbate recent, caseta de directie nu stiu...cum vad daca are joc ? daca ma pun pe aripa si misc de masina nu se aude nimic, in mers se aude troncanitul ala si in viraje mai stranse gen intersectii...
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 06-10-10, 14:27   #4
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Bataie BMW E36

rezolvat, se poate inchide !!! traiasca service`urile cu renume si mecanici prosti !
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 23:31   #5
pityku96

Stage 4
 
pityku96's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 248
Default Re: Bataie BMW E36

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
rezolvat, se poate inchide !!! traiasca service`urile cu renume si mecanici prosti !
poate ne zici si noua rezolvarea , sa nu murim prosti
pityku96 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 23:54   #6
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Bataie BMW E36

bieleta slabita:P
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -