Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 08-09-10, 09:27   #1
Dinte87

Stage 2
 
Dinte87's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 42
Default Problema alimentare sau electrica?:(((

salut...am si eu nevoie de cateva sfaturi va roooogg.......am un opel kadett din 81(carburatie) si am cateva probleme cu el care nu reusesc sa le rezolv,am incercat ''n'' variante...degeaba...acelasi lucru face....

simptomeorneste normal,merge ceas dar dupa cativa km motorul se opreste efectiv in mers....apa are,ulei are etc.....rezervor spalat,conducte benzina suflate,carb. curatat.....ce altceva ar putea sa mai fie?sa fie ceva electric?:-s.....daca ma poate ajuta cineva apreciez.....multumesc......xilomen_yo87..
Dinte87 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 16:21   #2
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Problema alimentare sau electrica?:(((

cand s-a oprit tragi pe dreapta si dai jos capacul carburatorului sa vezi daca ai benzina in CNC(camera de nivel constant) si daca nu este,problema e din alimentarea cu benzina,daca ai benzina buba e pe electrica
incearca intai asta
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 12-09-10, 21:04   #3
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Problema alimentare sau electrica?:(((

Schimba bobina de inductie.
nt98adu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -