Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 01-09-10, 21:36   #1
b0gdy

Stage 4
 
b0gdy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 263
Member of:
[AUDI]
Default pierdut acte masina....

buna.deschid acest topic pt a mi rzolva problema si poate ajutam si pe altii.in primul rand vreau sa precizez ca am avut un polo classic din 96 cu numere de franta.masina o am de 3 ani si pana acum am circulat cu acte facute de fostul proprietar precizez ca nu stiu daca erau false sau nu. de curand am avut un accident si fara sami dau seama circulam fara asiguerare.miau fost luate actele de la masina(numerele si talonu).ca sa recuperz actele trebuie sa fac o asigurare adeevarata pe franta cea ce nu pot pt ca sunt din romania.si cand am sunat fostu proprietar probleme pt ca mai zis ca el o are de la atcineva.deci cum pot sami scot actele canu stiu.si am termen curs de 2 saptmani daca nu reusesc actele imi sunt trimise in franta la amasada...va rog eu ajutatima...daca nu ce se poate face...am intels ca se poate face o recarosare;in principiu vreau sa o trec pe alte acte...e tot un fel de recarosare...va rog ajutatima
b0gdy is offline   Reply With Quote
Old 26-09-10, 21:33   #2
pro-aux

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,345
Default Re: pierdut acte masina....

daca tot ai mers cu acte false 3 ani, ce mare lucru acum sa mai faci un fals si sa mergi cu actele altei masini )
cam la asta te gandeai , nu ? sa iei actele de la una inmatriculata si sa mergi asa ca Bo.. in speranta ca nimeni nu isi da seama si nu faci mare rau pana la urma nu ?
mai ai o varianta : fa-ti tu la imprimanta, ca e cam tot aia
__________________
there is a replacement for displacement.....it's called turbo
pro-aux is offline   Reply With Quote
Old 27-09-10, 13:50   #3
b0gdy

Stage 4
 
b0gdy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 263
Member of:
[AUDI]
Default Re: pierdut acte masina....

Quote:
Originally Posted by pro-aux View Post
daca tot ai mers cu acte false 3 ani, ce mare lucru acum sa mai faci un fals si sa mergi cu actele altei masini )
cam la asta te gandeai , nu ? sa iei actele de la una inmatriculata si sa mergi asa ca Bo.. in speranta ca nimeni nu isi da seama si nu faci mare rau pana la urma nu ?
mai ai o varianta : fa-ti tu la imprimanta, ca e cam tot aia
daca citesti mai bine am scris ca nu stiu daca actele sun adevarate sau nu....am cerut un ajutor nu un mistoo de al tau...am intrrebat daca se poate face....
b0gdy is offline   Reply With Quote
Old 27-09-10, 13:55   #4
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: pierdut acte masina....

ai doua variante
Gasesti pe cineva in Franta sa-ti faca si sa-ti trimeata asigurarea sau o faci pe net.
Sau gasasti pe cineva cu una avariata total la care sa aive acte si o inscrii pe a ta legal prin recarosare.
cangri is offline   Reply With Quote
Old 17-03-12, 10:12   #5
DaShArK

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 2
Exclamation Re: pierdut acte masina....

sall
am si eu o problema dak stie cineva ce se poate face???
am un bmw 525 din 2001 din spania si am pierdut actele mentionez k nu sunt proprietar, am doar copii.mai pot face ceva sa o inmatriculez pe romania sau bulgaria????
DaShArK is offline   Reply With Quote
Old 18-03-12, 18:13   #6
b0gdy

Stage 4
 
b0gdy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 263
Member of:
[AUDI]
Default Re: pierdut acte masina....

nu stiu daca se poate face;eu nu am rezolvat nimik masina a mers direct la dezmembrari
b0gdy is offline   Reply With Quote
Old 18-03-12, 22:17   #7
TZN 85 BUB

Stage 5
 
TZN 85 BUB's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,398
Member of:
[DAEWOO]
[2 Roti]
Default Re: pierdut acte masina....

Ce dragi imi sunt persoanele astea, care umbla cu niste copiii xerox pe post de acte, fara asigurare, nici nu stiu daca copiile alea sunt xerox sau sunt foi scoase la imprimanta si masina e furata... oameni adevarati...si apoi cer ajutor. Cel care a fost lovit si avea nevoie de asigurarea ta ce parere are oare ? Uofff " traiasca anglia, italia, franta, spania si mama bulgariei !"
__________________
Vand jante Mak audace mirror 4x114 - 15" - 6j - et38 - 250 euro

https://forum.4tuning.ro/459-jante-an...-250-euro.html
TZN 85 BUB is offline   Reply With Quote
Old 18-03-12, 23:26   #8
b0gdy

Stage 4
 
b0gdy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 263
Member of:
[AUDI]
Default Re: pierdut acte masina....

prietene;veziti de treaba;daca era furata ma cauta politia;asa ca inca o veziti de treaba;cat despre omu lovit mam ofirit sai fac masina pe banii mei;dar avea pretentii exagerate;ceti place tie sa te bagi in seama asa aiurea;cum am precizat nu stiam ca erau acte false;

Last edited by b0gdy; 18-03-12 at 23:28.
b0gdy is offline   Reply With Quote
Old 19-03-12, 08:41   #9
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: pierdut acte masina....

Daca vrei sa stii... stii.
Cum poti sa cumperi o masina fara sa ai habar cine e proprietarul? Doar cu niste copii xerox? Fara sa intelegi ce scrie pe ele? Numai genii... si dupa aceea va intereseaza pt ca ati dat-o in bara cu un accident sau mai stiu eu ce
Pacat ca e legea atat de prost gandita...
"Prietene", esti pe un forum public... nu-ti convine critica, nu mai scrie aici.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 13:23   #10
b0gdy

Stage 4
 
b0gdy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 263
Member of:
[AUDI]
Default Re: pierdut acte masina....

cemi place de astia ca voi atotstiutori;e plin forumu de astia ca voi;si mare pacat
b0gdy is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 13:45   #11
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: pierdut acte masina....

nu vreau sa ma bag in seama cu japca....tot ce pot sa va urez voua astora care umblati cu masini de 50 de euro cu numere de orice altceva decat romania este sa nu aveti ghinionul sa faceti vreun accident cu un om care isi iubeste cu adevarat masina si nu suporta sa vada nici cea mai mica zgarietura pe masina lui!
__________________

B01UXD-Oltcit 1.3 air cooled boxer engine runin' on nitro
B02UXD-Seat Leon 1m (EX) 1.6 16v gone but not forgotten
B02UXD - Honda Civic EJ6 Black Widow b18T
B03UXD-AlfaRomeo 147 (EX) bella donna
B03UXD-Honda Civic EG3 (EX) Red Rocket b20 VTEC
B03UXD-AlfaRomeo Giulietta 2.0 JTDM Snow White
B100UXD-Dacia Logan 2 Prestige DCI daily mule
B101UXD-Oltcit Club 11 RM New old school
B102UXD-Seat Leon Cupra R 1m (EX) Red Pig
B103UXD-Seat Leon Cupra 1p Stage 2+ White Comet
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 16:50   #12
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: pierdut acte masina....

băi săracilor...dacă nu aveți bani de mașini luați autobuzul !

sau sunteți atāt de fuduli īncāt o dacie solenza sau super nova e prea de căcat pentru voi, așa că preferați mașini străine dar cu actele dubioase sau deloc ?

pentru oameni ca voi țin 45-ul īn mașină, și boxul la īndemānă. nu am frustrări de fel, asta nu e o glumă, dar mă gāndesc că ceva mai elevat nu am de făcut dacă mă lovește un astfel de specimen. aplicat ce am īn dotare apoi chemat poliția, că banii trebuie să mi-i recuperez cumva...
__________________

If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!
Bong is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 19:53   #13
b0gdy

Stage 4
 
b0gdy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 263
Member of:
[AUDI]
Default Re: pierdut acte masina....

..............ca un adevarat smecher cu boxu la el
b0gdy is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 19:57   #14
b0gdy

Stage 4
 
b0gdy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 263
Member of:
[AUDI]
Default Re: pierdut acte masina....

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
nu vreau sa ma bag in seama cu japca....tot ce pot sa va urez voua astora care umblati cu masini de 50 de euro cu numere de orice altceva decat romania este sa nu aveti ghinionul sa faceti vreun accident cu un om care isi iubeste cu adevarat masina si nu suporta sa vada nici cea mai mica zgarietura pe masina lui!
nu stiam ca actele is false;ii dadeam actele si el imi zicea ca il are pe varusu in franta;si mi le face si dupa 2 sapt mi le dadea inapoi;pana nu patesti nu stii ce sa faci;nu toti neam nascut invatati cum sunt altii pe aici;am recunoscut greseala si mam oferit sa io fac;omu pleca in intalia;ii plateam cazare si tot;
b0gdy is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 09:20   #15
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: pierdut acte masina....

Quote:
Originally Posted by Bong View Post
băi săracilor...dacă nu aveți bani de mașini luați autobuzul !

sau sunteți atāt de fuduli īncāt o dacie solenza sau super nova e prea de căcat pentru voi, așa că preferați mașini străine dar cu actele dubioase sau deloc ?

pentru oameni ca voi țin 45-ul īn mașină, și boxul la īndemānă. nu am frustrări de fel, asta nu e o glumă, dar mă gāndesc că ceva mai elevat nu am de făcut dacă mă lovește un astfel de specimen. aplicat ce am īn dotare apoi chemat poliția, că banii trebuie să mi-i recuperez cumva...
superb ce sa mai....asta e alta categorie pe care o detest, baieteii cu haine marimea XS care au arme la ei si le flutura prin trafic....asa ceva?!
b01uxd is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -