Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 23-08-10, 01:55   #1
frozya

Stage 2
 
frozya's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 60
Unhappy Problema Bmw 318 e36

Salut. Mi-am cumparat de curand o pisicuta. Pana acum 2 zile nu am avut probleme cu ea. Acum 2 zile a aparut o problema majora cred eu. Mai exact, imi curge apa pe la galerie. Daca strang de furtunele de la apa, imi tasneste un jet de apa exact acolo unde se prinde galeria evacuare de chiulasa. Acum am intrebat mai multi mecanici, si fiecare a venit cu explicatia si parerea lui. Unul din ei mi-a zis ca s-ar putea sa se fi fisurat chiulasa. Altul, ca am nu stiu ce por. Iar cel din urma, ca garnitura chiulasei ar fi de vina. Acum nu stiu ce sa mai cred. In mers nu iese nimic pe acolo, nici macar abur. Nu imi fierbe apa, nu imi baga apa in baia de ulei, dar in schimb imi iese abur cand opresc motorul. Iar jetul de apa iese doar cand apas pe furtune. Daca m-ati putea ajuta cu un sfat, as fi foarte recunoscator. Mentionez ca motorul e de 1.8 e36 M40 ca cel din poza.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bmw_m40.jpg
Views:	67
Size:	45.1 KB
ID:	1621656  
__________________
frozya is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -