Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 22-08-10, 22:27   #1
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Ajutor montare carkit Nokia 6310i

Am achizitionat de pe un Golf 4 un car kit pentru Nokia 6310i, deoarece am si un asemenea telefon pe care il pot folosi numai si numai in masina.
Ce anume cer eu aici.......daca se poate o scheme electrica, sau montajul unui asemenea car kit pe un Bmw E36....sau unde duce firul asta, unde duce firul asta, unde leg firul verde sau mai stiu eu......
Mentionez ca s-a luat c-am ce se poate de pe Golful 4, si anume, suportul in care se baga telefonul, si unitatea sau cum s-o numi , iar din ea iese o mufa cu 6 sau 7 fire, daca nu cumva ma insel.
Eu nu ma pricep, dar am un baiat care cat de cat i-a dat de cap, dar nu in totalitate, si anume, ca atunci cand bag telefonul in suport se incarca.....altceva nu face. As vrea sa-l leg la mp3-ul masinii, avand un Sony CDX A250, si are iesire pentru car kit.....are ATT, ca atunci cand suna telefonul
trece pe ATT, si sa se auda convorbirea in boxele masinii, iar cand se inchide apelul sa se dezactiveze ATT-ul de pe mp3.

Asa ca VA ROG FRUMOS, putin help daca aveti bunavointa de a ajuta un om amarat
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -