Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-08-10, 15:27   #1
bodysh

Stage 4
 
Join Date: May 2010
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default angel eyes pe golf 5

salut. am cumparat inele angel eyes pentru golful meu 5 si acum le am da nu are cine sa mi le puna... adica am fost la service si acolo am primit uimitoare veste k sub 200 lei nu se baga nimeni... stie cineva cum pot sa mi le montez singur,sau macar daca le pot strica si farurile si cerculetele incercand sa le pun singur acasa. multumesc mult 4 tuning.stima
bodysh is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 18:26   #2
bodysh

Stage 4
 
Join Date: May 2010
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Re: angel eyes pe golf 5

cineva? nimeni nimic?
bodysh is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 21:39   #3
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: angel eyes pe golf 5

cerculetele nu cred ca le strici,in schimb dezlipirea geamurilor de la faruri o sa-ti dea ceva probleme...
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 09-09-10, 00:35   #4
Cartmaneu87
Seat Driver

Stage 5
 
Cartmaneu87's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 392
Member of:
[SEAT]
Default Re: angel eyes pe golf 5

tre sa dezlipesti farurile. uite un tutorial cum trebuie facut. spor la treaba!
https://www.youtube.com/watch?v=1jlnQwQYslE
Cartmaneu87 is offline   Reply With Quote
Old 09-09-10, 11:40   #5
bodysh

Stage 4
 
Join Date: May 2010
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Re: angel eyes pe golf 5

merci mult!!! interesant clip.. a incercat cineva asa ceva?? dupa ce le dezlipesti cu ce merg lipite le loc??
bodysh is offline   Reply With Quote
Old 09-09-10, 12:07   #6
Cartmaneu87
Seat Driver

Stage 5
 
Cartmaneu87's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 392
Member of:
[SEAT]
Default Re: angel eyes pe golf 5

Quote:
Originally Posted by bodysh View Post
merci mult!!! interesant clip.. a incercat cineva asa ceva?? dupa ce le dezlipesti cu ce merg lipite le loc??
incalzesti din nou si ar trebui sa se lipeasca cu adezivul care a ramas...daca nu te duci la un magazin de piese si vezi k e un sigilant de la 2+2 pt garnituri (sunt 2 tipuri negru si rosu) ial pe cel negru pt ca e mai bun!
__________________
Cartmaneu87 is offline   Reply With Quote
Old 01-10-10, 13:20   #7
bodysh

Stage 4
 
Join Date: May 2010
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Re: angel eyes pe golf 5

am fost azi la service si cei de acolo(nu dau nume)au zis ca nu se baga ca se poate sparge sticla farului si ca nu este bine sa le desfac ca le stric deoarece ele sunt vidate sau ceva,au o substanta speciala inauntru.nu vreau sa stric farurile.stie cineva daca transpira dupa ce sunt desfacute sau se uda pe interior sau se aburesc???
bodysh is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 22:28   #8
bodysh

Stage 4
 
Join Date: May 2010
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Re: angel eyes pe golf 5

stie cineva??
bodysh is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 18:40   #9
Deiel

Stage 4
 
Deiel's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 181
Member of:
[FORD]
Default Re: angel eyes pe golf 5

Daca sunt vidate atunci cum schimbi becul? Farurile n-au absolut nimic in ele, si nici nu sunt vidate, ba chiar au mici gauri pentru a respira (la majoritatea masinilor). Becul, are in el un gaz inert, nu farul.
__________________

Ford Fiesta MK6 1.4 TDCi
Deiel is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 11:55   #10
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: angel eyes pe golf 5

Quote:
Originally Posted by bodysh View Post
am fost azi la service si cei de acolo(nu dau nume)au zis ca nu se baga ca se poate sparge sticla farului si ca nu este bine sa le desfac ca le stric deoarece ele sunt vidate sau ceva,au o substanta speciala inauntru.nu vreau sa stric farurile.stie cineva daca transpira dupa ce sunt desfacute sau se uda pe interior sau se aburesc???
N-are ce sticla sa se sparga pentru ca sunt din plastic.
Si da, daca nu le lipesti bine la loc farul se va aburi. Nu e vidat, n-are cum sa fie, dar daca lasi prea mult aer sa intre inevitabil se abureste.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 12:27   #11
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: angel eyes pe golf 5

daca farul este montat undeva la caldura si fara prea multa umezeala nu are de ce sa se abureasca,mai ales ca are orificii special prevazute pentru a "Respira" adica si daca se face putin condens acesta iese destul de repede fiindca interiorul farului se incalzeste suficient de tare

si da,e normal sa ceara atat unu care ti le desface fiindca nu e la indemana oricui sa le desfaca fara sa le strice,plastic sau sticla geamul farului poate face poc-trosc daca nu esti atent

cel mai bine iti recomand sa cauti un far in dezmembrari cu urechi rupte,pe care sa faci ucenicie si teste,sa vezi cum il poti desface,iei un pistol cu aer cald si incalzesti bine masticul cu care este lipit si te chinui pana reusesti,oricum in 200 de lei iei si pistol cu aer cald si mai raman si de tigari
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 12:31   #12
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: angel eyes pe golf 5

Oricum, e migaleala multa si daca tot le faci ori fa cum a zis julaikos, practice first, ori du-le la cineva care chiar se pricepe ca altfel te alegi cu o paguba frumusica...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 23:56   #13
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: angel eyes pe golf 5

treaba e ca daca nu e lipit bine o sa intre apa.face condens apoi de la caldura.. se abureste..si in ceva timp o sa se ingalbeneasca..nu vad rostu sa faci asta..mai bine un far aftermarket sau il lasi pe cel stock asa..e carpeala inutila..
__________________
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 12-10-10, 09:50   #14
bodysh

Stage 4
 
Join Date: May 2010
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Re: angel eyes pe golf 5

ms pentru sfaturi.. da sunt de acord ca aftermarket sunt mai bune.. dar si 300 euro...oricum sper sa gasesc doua faruri la dezmembrari sau ceva sa incerc pe ele si daca se bulesc asta este... merg pe stock. STIMA
bodysh is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -