Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 28-07-10, 01:09   #1
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Cum folosesc un pistol de sablat???

Buna acuma cateva zile am gasit prin targ un pistol de sablat... omu care il avea spunea ca am nevoie de un compresor si nisip... acuma totusi mi se pare aiurea sa fie doar atat...

Vreau sa stiu ce nisip se foloseste pentru a sabla jantele auto de metal si aluminiu
Ce compresor trebuie pentru acest pistol
Si cat este pretul la un pistol mai pentru amatori asa... mai iau un set de jante si mai fac la 2 3 saptamani si mi-ar usura considerabil munca
Ce alceva mai trebuie stiut.
__________________



Repar spoilere auto,camioane,carene scutere,motociclete,atv-uri preturi fara concurenta
Dezmembrez Golf 1 Diesel - 1983
Citroen Saxo Benzina - 2000
Opel astra F Benzina - 1994
Ford Mondeo 2.5 V6 - 1997
Vw golf - 2004 1900 SDI
nesscar is offline   Reply With Quote
Old 02-08-10, 23:12   #2
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Re: Cum folosesc un pistol de sablat???

Quote:
Originally Posted by nesscar View Post
Buna acuma cateva zile am gasit prin targ un pistol de sablat... omu care il avea spunea ca am nevoie de un compresor si nisip... acuma totusi mi se pare aiurea sa fie doar atat...

Vreau sa stiu ce nisip se foloseste pentru a sabla jantele auto de metal si aluminiu
Ce compresor trebuie pentru acest pistol
Si cat este pretul la un pistol mai pentru amatori asa... mai iau un set de jante si mai fac la 2 3 saptamani si mi-ar usura considerabil munca
Ce alceva mai trebuie stiut.
uppppp???
nesscar is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 21:14   #3
rik

Stage 5
 
rik's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 579
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum folosesc un pistol de sablat???

Cat ai dat pe el?Ca as fi interesat si eu de unul.Atat iti trebuie.compresor si nisip.Nimic altceva
Compresor sa faca presiune si nisipul sa curate efectiv.Ce altceva.Vezi ca trebuie nisip mai fin ca altfel deteriorezi capul
rik is offline   Reply With Quote
Old 26-03-13, 12:11   #4
Ionutej9

Stage 4
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 234
Default Re: Cum folosesc un pistol de sablat???

ai rezolvat ceva cu pistolul de sablat?
Ionutej9 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-13, 11:56   #5
szoke_sz

Stage 5
 
szoke_sz's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,772
Member of:
[VW]
Default Re: Cum folosesc un pistol de sablat???

gasesti online pistoale de sablat cu sorb , de la 100 ron in sus. pui sorbul intr-o galeata cu nisip si dupa legea lui Bernoulli curentul de aer trage cu el si nisipul din galeata.
ai nevoie de un compresor fff serios, cu debit imens si constant, cere i-ti da un debit de aer permanent de min 180L/min.
szoke_sz is offline   Reply With Quote
Old 31-03-13, 23:00   #6
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Re: Cum folosesc un pistol de sablat???

Nam mai rezolvat nimica cu pistolul ca lam vandut dupa 1 saptamana ... dadusem 20 lei pe el ... si lam dat cu 120 lei Baiatu la folosit o buna perioada de timp... dar avea compresor mare la el .
nesscar is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -