Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-07-10, 13:31   #1
batusan

Stage 2
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 46
Default cum pot lega ledurile banda

Salut! Mi-am luat leduri banda pentru interior si vreau sa le montez, dar nu am nici cea mai vaga idee de unde le-as putea alimenta. Adica pot sa le leg direct pe baterie dar vreau sa am si o protectie cat de cat. vreun sfat ceva? Precizez ca am un golf 3.
batusan is offline   Reply With Quote
Old 10-07-10, 14:01   #2
bodyn

Stage 5
 
bodyn's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 5,213
Member of:
[Opel]
Default Re: cum pot lega ledurile banda

Quote:
Originally Posted by batusan View Post
Salut! Mi-am luat leduri banda pentru interior si vreau sa le montez, dar nu am nici cea mai vaga idee de unde le-as putea alimenta. Adica pot sa le leg direct pe baterie dar vreau sa am si o protectie cat de cat. vreun sfat ceva? Precizez ca am un golf 3.
Neaparat rezistenta la ele,daca nu au deja incorporata.Sau legat la sistemul de iluminare de la plafoniera
bodyn is offline   Reply With Quote
Old 10-07-10, 21:55   #3
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: cum pot lega ledurile banda

Am vazut ca multi si le-au legat la bricheta.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 08:48   #4
batusan

Stage 2
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 46
Default Re: cum pot lega ledurile banda

Da, dar le vreau legate pe o siguranta si eventual pe un releu si pe instalatia de leduri vreau un intrerupator.
batusan is offline   Reply With Quote
Old 23-07-10, 23:09   #5
Minoru96

Stage 1
 
Minoru96's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 18
Default Re: cum pot lega ledurile banda

Leagale direct la becul brichetei...Nu ar trebui sa se aprinda odata cu pozitia ?
Minoru96 is offline   Reply With Quote
Old 24-07-10, 14:08   #6
batusan

Stage 2
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 46
Default Re: cum pot lega ledurile banda

Quote:
Originally Posted by Minoru96 View Post
Leagale direct la becul brichetei...Nu ar trebui sa se aprinda odata cu pozitia ?
Le-am legat din tabloul electric pe o siguranta si am pus un intrerupator in bord.
batusan is offline   Reply With Quote
Old 25-07-10, 13:12   #7
Minoru96

Stage 1
 
Minoru96's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 18
Default Re: cum pot lega ledurile banda

Quote:
Originally Posted by batusan View Post
Le-am legat din tabloul electric pe o siguranta si am pus un intrerupator in bord.
Sau mia bine asa..Pe unde ai bagat firele ?
Minoru96 is offline   Reply With Quote
Old 25-07-10, 22:47   #8
batusan

Stage 2
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 46
Default Re: cum pot lega ledurile banda

Pai, din tabloul electric am plecat cu un fir care este plusul si de undeva de sub volan am legat minusul pana in bord unde am instalat un intrerupator. A trebuit sa dau tot plasticul de sub volan jos. In spate sub scaune, le-am bagat pe sub consola din mijloc si numai am facut trecerea, Dar am lasat un pic mai lung firele in caz ca dau scunele mai in spate.
batusan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -