Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 16-06-10, 22:15   #1
marco26

Stage 3
 
marco26's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 75
Default HELP !!! volvo s60 mesaj de eroare in bc

salut am un volvo s60 d5 2002 cutie automata...pe computerul de bord imi apare mesajul in italiana CAMBIO NECESITA ASISTENZA...rugamintea ar fi care din voi a mai intalit acest mesaj sa imi zica de la ce anume e......
marco26 is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 19:40   #2
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: HELP !!! volvo s60 mesaj de eroare in bc

Adica fix ce spune acolo:cutia de viteza are nevoie de asistenta tehnica,semn ca ceva nu este in regula.In primul rand trebuie verificat uleiul din cutie,dar si o diagnoza ar fi binevenita.
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 17:11   #3
marco26

Stage 3
 
marco26's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 75
Default Re: HELP !!! volvo s60 mesaj de eroare in bc

uleiul in cutie ar trebui schimbat.,,....ce as vrea sa stiu este daca a mai aparut la cineva acest mesaj......cutia nu are absolut nicio problema...schimba f bine vitezele.....singura data cand mai facea figuri era cand imi ramaneau rotile blocate pe spate si smucea putin in a doua...
marco26 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -