Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-06-10, 13:53   #1
B66ART

Stage 1
 
B66ART's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 16
Exclamation Ajutor - Ma apuc sa-mi vopsesc masina singur. bmw e36, am tot ce imi trebuie...

salut.
Vreau sa-mi vopsesc masina integral si am nevoie de nitel ajutor. (este vorba despre un bmw e36)
(vreau sa o vopsesc negru lucios)

Stiu cum sa o pregatesc, finisez etc.
Am compresor si pistol profesional + curte, garaj + bani putini.
Nu imi permit sa ma duc la o vopsitorie si pe langa asta vreau sa si invat. Ma gandesc ca mai bine cumpar inca un Lde vopsea pe baza de apa in plus (+grund/fuller si ce mai trebuie) ca sa imi"formez"mana decat sa dau 600-1000euro pe care nu ii am.
Stiu ca imi trebuie cuptor, sau macar un spatiu inchis (fara praf, vant si muste), tot ce am e un garaj si o curte plina de iarba. Si o temperatura solara de 35 grade C )

Daca ati experimentat si voi ce vreau eu sa fac va rog sa postati niste instructiuni detaliate de vopsire.

momentan am cateva intrebari:

-ce vopsea neagra pe baza de apa imi recomandati, sa fie ieftina si buna.. nu vreau cine stie ce vopsea de la bmw ci doar una ieftina si bunicica,
-ce lac sa cumpar, ce grund/fuller, si ce mai trebuie.
-cum fac cu spritzchitul/fullerul cum il aplic ? imi trebuie alt pistol ?
-cine stie un tinichigiu ieftin care sa aibe si "cal" de tras. am un angrenaj intre portbagaj si bara spate care este nitel indoit.
-de unde sa cumpar vopseaua, lacul si fullerul.


VA rog nu postati aiurea. decat daca sunteti experiemtati.
B66ART is offline   Reply With Quote
Old 10-06-10, 20:28   #2
B66ART

Stage 1
 
B66ART's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 16
Default Re: Ajutor - Ma apuc sa-mi vopsesc masina singur. bmw e36, am tot ce imi trebuie...

se poate inchide
B66ART is offline   Reply With Quote
Old 11-06-10, 07:55   #3
bluewmaster

Stage 4
 
bluewmaster's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 281
Default Re: Ajutor - Ma apuc sa-mi vopsesc masina singur. bmw e36, am tot ce imi trebuie...

ai si vopsit`o??
bluewmaster is offline   Reply With Quote
Old 11-06-10, 20:22   #4
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: Ajutor - Ma apuc sa-mi vopsesc masina singur. bmw e36, am tot ce imi trebuie...

Parerea mea e ca a facut o tiganie foarte mare si acum s-a lasat pe mana profesionistilor . Daca n-ai nici macar un garaj nu faci nimic, orice particula de praf,frunze , iarba o sa se intre in vopsea si o sa arate ca naiba.
__________________
Drifting with the wind..
dreaq is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -