Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 09-06-10, 22:15   #1
odyllo

Stock
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 3
Default Probleme alarma Prestige Citroen C3

Salut tuturor. Am o mica problema si poate gasiti voi vre-o solutie. Am un Citroen C3 din 2007 si o alarma prestige cu pager. Din pacate pagerul nu mai merge (nu mai raspunde la comenzi si nici nu mai imi arata nimic pe ecran). Acum folosesc telecomanda de rezerva pentru a putea deschide masina si a folosi alarma, dar as dori sa repar si pagerul.... daca se poate. Am uitat sa precizez ca i-am schimbat bateriile pagerului (pentru ca e pe baterii) si alarma este de la firma PRESTIGE.
Eu sincer am incercat sa dau de aceasta firma ...dar nu am gasit. I-am intrebat si pe cei de la Citroen ...dar au zis ca nu stiu . -- Trebuie sa spun ca am cumparat masina de la cineva si nu mi-a dat acte pentru aceasta alarma.
Daca gasiti vre-o solutie va rog sa imi spuneti. Va multumesc.
odyllo is offline   Reply With Quote
Old 16-06-10, 14:28   #2
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Probleme alarma Prestige Citroen C3

mai bine faci un efort si o inlocuiesti
julaikos is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -