Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 30-04-10, 21:27   #1
earthquakero

Stage 4
 
earthquakero's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 210
Default problema cand virez spre dreapta

salz all.. am si eu o problema la masina.. am un Golf III de prin 93 benzina 1.8.. 90 CP

problema este ca de ceva vreme.. atunci cand virez cu masina spre dreapta aud niste zgomote anume dar nu imi dau exact seama sa va zic de unde ar veni.. parca de la roti de undeva de pe sub masina.. ca si cum ar atinge ceva pe undeva..

cu cat fac curba mai dur cu atat se aude si se simte mai puternic..

asta mi se intampla numai cand virez spre dreapta.. cand o iau spre stanga nu are nici o problema.. deci nu stiu exact de la ce ..

aveti vreo idee ceva de la ce ar putea fi si daca este o problema ce trebuie rezolvata urgent ?

mersi
earthquakero is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 10:57   #2
Loop

Stage 5
 
Loop's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 513
Default Re: problema cand virez spre dreapta

Am avut si eu o problema ca a ta. Ai probleme la directie, eu a trebuit sa schimb o bascula. Mai poti sa mergi cu ea dar incearca sa ocolesti gropile. Dute la un service sa iti faca o constatare mecanica sa iti zica exact ce trebuie schimbat.
__________________
Sounds so good it hertz !
Loop is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 21:37   #3
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: problema cand virez spre dreapta

Quote:
Originally Posted by earthquakero View Post
...

asta mi se intampla numai cand virez spre dreapta.. cand o iau spre stanga nu are nici o problema.. deci nu stiu exact de la ce ..
Bieleta directie,bucsi bascula,rulment cap telesop,bieleta antiruliu praf...
Se cere urcata pe elevator si examinata minutios suspensia.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 03-05-10, 21:15   #4
earthquakero

Stage 4
 
earthquakero's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 210
Default Re: problema cand virez spre dreapta

ok multumesc mult deci e bine atunci nu e problema asa grava si nici nu ar trebui sa coste f mult din cate vad preturile pe net pentru aceste piese\

o sa ma duc pt verificare ms
earthquakero is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -